20:00

Debut cu stangul. Nationala U21, invinsa de Danemarca in primul meci din preliminariile EURO 2021. Florinel Coman, penalty ratat in prelungiri

Reprezentativa Under 21 a debutat cu un esec in preliminariile pentru Campionatul European din 2021, dupa ce a fost invinsa, marti, la Aalborg, cu scorul de 2-1, de selectionata similara a Danemarcei. continuă pe Adevărul

CE 2021 U21, preliminarii: Danemarca vs Romania 2-1 Florinel Coman a ratat un penalti in prelungiri

Romania U21 a debutat cu o infrangere in preliminariile pentru Euro 2021. Danemarca a inceput mult mai bine partida, a deschis scorul dupa trei minute si, in ciuda ocaziilor avute de tricolori, si-a marit avantajul in repriza secunda. Florinel Coman a redus din diferenta in minutul 80, insa tot el a ratat, in minutul 90+3, penaltiul care putea sa aduca un punct elevilor lui Mirel Radoi. Danezii s-au impus cu 2-1, insa suporterii romani au facut spectacol in tribunele stadionului din Aalborg chiar si dupa fluierul final al arbitrului.

actualitate, 20:00