01:05

Digisport: Momentul in care Erling Haaland a fost fugarit pe teren de jucatorii Sevillei. Ce gest a facut norvegianul dupa golul de 2-0

Erling Haaland a avut o noua seara de vis: a reusit dubla care a calificat-o pe Borussia Dortmund in sferturile de finala din UEFA Champions League, dupa 2-2 in returul cu Sevilla 3-2 in tur). continuă pe Hotnews

Digi24. VIDEO Imagini dramatice pe partie. Un barbat a fost fugarit de urs minute in sir, dupa ce a incercat sa-l alunge in padure

Un nou incident cu ursi pe partie, in Romania: un barbat a fost fugarit de urs cateva minute in sir pe partia Cocosul din Predeal.

Erling Haaland si goana dupa recorduri - Performanta reusita de atacantul lui Dortmund

Atacantul norvegian Erling Braut Haaland Borussia Dortmund) a devenit, marti, cel mai tanar jucator care marcheaza 20 de goluri in Liga Campionilor, la varsta de 20 de ani si 231 de zile, informeaza lequipe. fr.

Europa aplauda in picioare: Norvegianul Erling Haaland a reusit o performanta incredibila

Asistam, in mod evident, la un schimb de generatii in fotbalul mondial. Cristiano Ronaldo 36 de ani) nu mai e un jucator cat o echipa. E o realitate valabila si in cazul lui Lionel Messi 33 de ani), jucatorul alaturi de care portughezul a dominat multi ani fotbalul mondial.