01:05

Digisport Simona Halep, n topul celor mai elegante aparitii ale saptamnii. Cine este pe primul loc

Simona Halep a avut o aparitie de senzatie la petrecerea jucatoarelor ce a avut loc cu ocazia turneului de la Dubai. Astfel, numarul 2 WTA a purtat o rochie superba de culoare rosie, ce a strans mii de aprecieri pe retelele de socializare. continuă pe Hotnews

Faze tari: Iata mtele milionare, care au mostenit averile stapnilor; Rzi cu lacrimi! Topul celor mai penibile fotografii de cuplu; Romnca de 25 de ani care si-a scos virginitatea la vnzare a primit o oferta de 1,5 milioane

A infruntat 700 de grade Celsius pentru o poza. Britanicul Christopher Horsley, de 26 de ani, din Ormskirk, West Lancanshire, nu are toate tiglele pe casa. Ce a patit un afacerist care a zgariat o masina cu cheia. Judecatorii din Iasi au concluzionat ca o fapta aparent banala, cu care.

Urmatorul turneu la care va juca Simona Halep, garnisit cu tot ce are mai bun tenisul feminin mondial

Indian Wells, urmatorul turneu la care va participa Simona Halep, este programat sa aiba loc in perioada 6-17 martie.

Digisport ntrebarea care a enervat-o pe Simona Halep, la revenirea n Romnia. Chiar credeti asta?

Simona Halep a revenit in Romania dupa cele doua saptamani de foc. Sportiva de 27 de ani a fost insa iritata vizibil de o intrebare pe care reporterii i-au adresat-o, chiar pe aeroportul Henri Coanda.

LIVEText Simona Halep vs Belinda Bencic (de la ora 17:00)

Belinda Bencic a supravietuit meciului cu Aryna Sabalenka precum o facea pe vremuri Bruce Willis in Die Hard. Elvetianca a salvat sase mingi de meci, iar acum incearca sa produca o noua surpriza: sa o elimine pe Simona Halep. Returul ar putea fi cheia meciului din sferturile turneului Premier 5 de la Dubai, tinand cont de faptul ca ambele sunt puternice in schimburile prelungite de pe linia de fund. Partida va fi in direct pe Digisport 1 si LiveText pe HotNews. ro de la ora 17:00.

LIVEText Simona Halep vs Belinda Bencic 6-4, 0-0

Belinda Bencic a supravietuit meciului cu Aryna Sabalenka precum o facea pe vremuri Bruce Willis in Die Hard. Elvetianca a salvat sase mingi de meci, iar acum incearca sa produca o noua surpriza: sa o elimine pe Simona Halep. Returul ar putea fi cheia meciului din sferturile turneului Premier 5 de la Dubai, tinand cont de faptul ca ambele sunt puternice in schimburile prelungite de pe linia de fund. Partida este in direct pe Digisport 1 si LiveText pe HotNews. ro.

LIVEText Simona Halep vs Belinda Bencic 6-4, 4-6, 0-3

Simona Halep vs Belinda Bencic / Elvetianca, genul de jucatoare greu de ucis

Calculele hartiei o dadeau pe Aryna Sabalenka drept posibila adversara a Simonei in sferturile de la Dubai. Nu a fost insa de acord Belinda Bencic, jucatoare care a avut puterea mentala de a salva sase mingi de meci pana la victoria epuizanta: 9-7 in tiebreak-ul decisivului. Elvetianca sta bine atunci cand vine vorba de raliurile lungi de pe linia de fund, are o arma importanta in primul serviciu si face multe puncte la retur, in special pe serviciul al doilea. Simona Halep vs Belinda Bencic va fi in direct pe Digisport si LiveText pe HotNews. ro dupa ora 17:00.

Simona Halep: Am avut probleme la tendon. Nu sunt scuze, am fost pur si simplu obosita

Simona Halep a jucat noua meciuri in 13 zile, iar oboseala acumulata si-a spus cuvantul in meciul cu Belinda Bencic, din sferturile turneului de la Dubai. Halep a comis nu mai putin de 13 duble greseli si a precizat ca serviciul nu a functionat din cauza unor dureri avute la tendon. Nu am putut servi bine din cauza problemelor la tendon. Piciorul stang m-a deranjat, au fost crampe. Dar nu sunt scuze, am fost pur si simplu obosita, a spus Simona.

Belinda Bencic, dupa victoria cu Simona Halep: Poate pe afara par calma, dar nauntru sunt un dezastru, nu mai stiu ce sa gndesc

Dupa victoria incredibila cu Aryna Sabalenka, in care a salvat sase mingi de meci, Belinda Bencic 45 WTA) a trecut si de un meci maraton cu Simona Halep, calificandu-se in semifinalele turneului de la Dubai. Poate pe afara par calma, dar inauntru sunt un dezastru, nu mai stiu ce sa gandesc, a spus elvetianca dupa partida cu numarul 2 WTA.