22:45

Dinamo pierde in Stefan cel Mare cu CFR Cluj

Dinamo a pierdut fara drept de apel, scor 3-0, jocul de pe teren propriu cu CFR Cluj, programat in etapa a XXXI-a a Ligii 1. Florin Costea a deschis scorul in minutul 20, iar Sergiu Negrut, la putin timp dupa primul fluier al reprizei a doua, si Paul Batin, in minutul 90, au fost autorii celorlalte doua goluri ale oaspetilor, care urca pe 6 in clasament, in timp ce Dinamo are asigurat biletul de Europa League. continuă pe Online Sport

CFR Cluj castiga fara emotii in Stefan cel Mare

FOTO VIDEO Sala Tronului lui Stefan cel Mare, mutata in Iulius Mall Suceava

Sala Tronului de la Curtea lui Stefan cel Mare, principalul punct de atractie al Muzeului de Istorie din Suceava, a fost mutata pe durata lucrarilor de modernizare a cladirii Muzeului Bucovinei in Iulius Mall Suceava, unde va putea fi vizitata in regim de muzeu.

Historia: Miza conflictului dintre Vlad Tepes si Stefan cel Mare

Ion M. Ionita, redactor sef Historia, si Ciprian Plaiasu, editor Historia, au dedicat editia de astazi a emisiunii Historia, difuzata totodata pe Prima TV, relatiei controversate dintre domnitorii Stefan cel Mare si Vlad Tepes.

Dinamo pierde al doilea meci consecutiv in Liga I, 0-3 cu CFR Cluj

Dinamo ramane fara victorie pe teren propriu in fata celor de la CFR Cluj din 2009, dupa ce, marti, in etapa a 31-a din Liga I, a pierdut fara drept de apel duelul impotriva ardelenilor, scor 0-3. Este al.

Aproape 100 de politisti ies in strada cu ocazia meciului de fotbal Dinamo Bucuresti CFR Cluj

Aproape 100 de politisti vor asigura ordinea publica si siguranta rutiera cu ocazia meciului de fotbal dintre Dinamo Bucuresti si CFR Cluj. Meciul se va juca pe stadionul Dinamo si va incepe la ora 21.

LIVE Liga 1 Dinamo-CFR Cluj 0-1 (Fl. Costea 20)

Marti, de la 18:30, se da startul etapei cu numarul XXXI din Liga 1. Runda debuteaza la Chiajna, cu meciul dintre Concordia si Gaz Metanscor final1-0), urmat de confruntarea Dinamo-CFR Cluj 21:00), ambele in direct, LIVE TEXT, pe site.

LIVE Liga 1 Dinamo-CFR Cluj 0-0

LIVE Liga 1 Concordia-Gaz Metan (18:30) si Dinamo-CFR Cluj (21:00)

Marti, de la 18:30, se da startul etapei cu numarul XXXI din Liga 1. Runda debuteaza la Chiajna, cu meciul dintre Concordia si Gaz Metan, urmat de confruntarea Dinamo-CFR Cluj 21:00), ambele in direct, LIVE TEXT, pe site.

Dinamo - CFR Cluj 0-3: mai bine bagati juniorii. Fara obiectiv pe final de sezon, cainii au intrat deja in vacanta

Daca prestatia jenanta a ros-albilor de la Brasov a fost catalogata drept blat, atunci pentru meciul de marti seara exista trei posibile explicatii: ori a fost un alt blat, de aceasta data pentru pariuri, ori Balgradean si compania nu mai sunt cu gandul la fotbal, ori, intr-adevar, aceasta e diferenta de valoare intre Dinamo si CFR.

Dinamo pierde suspect, 2-0 la Brasov

Dinamo a realizat la Brasov cel mai slab meci al sezonului, fiind invinsa cu scorul de 2-0 de stegari, care au punctat prin Andrei Cristea si Alexandru Mateiu, in prima repriza. Meciul a semanat izbitor cu prestatia Stelei impotriva Viitorului din returul sezonului precedent, atat prin legaturile care exista intre conducerea tehnica a Brasovului vezi Cornel Talnar si Florentin Petre, doi dinamovisti pana in maduva oaselor) si Dinamo, dar mai ales prin modul in care au evoluat alb-rosii pe parcursul celor 90 de minute.

actualitate, 22:45