06:15

Ehf League

Dinamo a incheiat pe locul patru in EHF European League! Dulaii, invinsi in finala mica de Rhein-Neckar Loewen

Dinamo a incheiat sezonul in EHF European League pe locul patru, dupa ce a pierdut finala mica in fata formatiei germane Rhein-Neckar Loewen cu scorul de 32-31, duminica, la Hamburg. Rhein-Neckar Loewen a dominat jocul, campioana Romaniei fiind in avantaj in doar trei randuri 6-5, 7-6, 8-7). Nemtii au intrat la cabine cu un avans .

Handbal (m): Dinamo Bucuresti rateaza bronzul in EHF European League - Esec dramatic cu Rhein-Nekar Lowen

Dinamo Bucuresti a pierdut si finala mica a EHF European League la handbal masculin, fiind invinsa la doar un gol diferenta de Rhein-Nekar Lowen, scor 32-31.

Handbal (m): Dinamo, eliminata din semifinalele EHF European League

Dinamo Bucuresti a fost eliminata in semifinalele EHF European League la handbal masculin, fiind invinsa de formatia germana SG Flensburg-Handewitt, scor 38-32.

CS Dinamo, invinsa de echipa germana in semifinalele EHF European League

CS Dinamo Bucuresti a fost invinsa de echipa germana SG Flensburg-Handewitt cu scorul de 36-32 18-11), sambata, in semifinalele competitiei masculine de handbal EHF European League.

Handbal (m): Dinamo Bucuresti vs SG Flensburg - Ora de start si cine transmite la tv semifinala EHF European League

Dinamo Bucuresti si SG Flensburg-Handewitt se dueleaza sambata in semifinalele competitiei masculine de handbal EHF European League. Meciul se va juca la Hamburg si va incepe de la ora 16:00.

Adrian Vasile nu mai este antrenorul echipei CSM Bucuresti

CSM Bucuresti a anuntat pe site-ul sau oficial despartirea de antrenorul Adrian Vasile. Campioana Romaniei la handbal feminin a ratat prezenta in Final4-ul EHF Champions League dupa ce a fost eliminata de Metz.

Handbal (f): Gloria Bistrita, invinsa in finala EHF European League

Gloria Bistrita a pierdut in finala EHF European League la handbal feminin. Formatia din Romania a fost invinsa de Storhamar Handball Elite, scor 29-27.

Esec pentru Gloria Bistrita in finala EHF European League. Dunarea Braila a terminat pe locul patru

Gloria Bistrita a pierdut finala EHF European League la handbal feminin, fiind invinsa de formatia norvegiana Storhamar cu scorul de 29-27, duminica seara, la Graz. in semifinale, Bistrita trecuse de Dunarea Braila, care a cedat in finala mica dupa aruncari de la 7 metri. Echipa scandinava a dominat prima parte a meciului si a condus .

Handbal feminin: Gloria 2018 Bistrita-Nasaud, invinsa in finala EHF European League

CS Gloria 2018 Bistrita-Nasaud a fost invinsa de formatia norvegiana Storhamar Handball Elite cu scorul de 29-27 14-15), duminica seara, la Graz, in finala competitiei feminine de handbal EHF European League.

Handbal (f): Gloria Bistrita va juca finala EHF European League, dupa ce a invins Dunarea Braila

Gloria Bistrita a invins sambata Dunarea Braila, scor 37-26 20-14) si s-a calificat in finala EHF European League la handbal feminin, unde va intalni castigatoarea dintre Storhamar si Neptunes Nantes.

Handbal feminin: Gloria 2018 Bistrita-Nasaud s-a calificat in finala EHF European League

CS Gloria 2018 Bistrita-Nasaud s-a calificat in finala competitiei feminine de handbal EHF European League, dupa ce a invins-o pe HC Dunarea Braila cu scorul de 37-26 20-14), sambata, in prima semifinala desfasurata la Graz.

Handbal masculin: Dublu castigator al Champions League, transferat la Dinamo de la Barcelona

Echipa de handbal masculin a celor de la Dinamo Bucuresti a anuntat marti transferul brazilianului Haniel Langaro. in varsta de 29 de ani, interul stanga a cucerit de-a lungul carierei doua trofee EHF Champions League alaturi de Barcelona.

Handbal (m): Adversara lui Dinamo din Final Four-ul EHF European League

Dinamo Bucuresti s-a calificat in Final Four-ul EHF European League la handbal masculin, iar formatia antrenata de Xavier Pascual a aflat cu cine se va duela in jocul urmator.

Dinamo si-a aflat adversara din semifinalele EHF European League

Dinamo Bucuresti si-a aflat adversara din semifinalele EHF European League. Astfel, conform tragerii la sorti de vineri, Dulaii se vor lupta pentru un loc in finala cu puternica formatie germana Flensburg-Handewitt. Meciul se va disputa pe 25 mai la Hamburg. in cealalta semifinala se vor duela Rhein-Nekar Lowen si Fuchse Berlin, ultima fiind detinatoarea trofeului.

Dinamo si-a aflat adversara din semifinalele EHF European League. Este una dintre cele mai puternice echipe de pe continent

Dinamo, calificata in Final Four-ul EHF European League. Dulaii au batut-o pe Skjern chiar la ea acasa

Formatia de handbal masculin Dinamo Bucuresti s-a calificat in Final Four-ul EHF European League, dupa ce a obtinut o noua victorie in fata echipei daneze Skjern Handbold, cu scorul de 38-34, in deplasare, in returul sferturilor de finala. Dupa ce castigase meciul de pe teren propriu cu scorul de 28-27, campioana Romaniei a inceput ca .

Handbal (m): Dinamo Bucuresti s-a calificat in semifinalele EHF European League

Campioana Romaniei la handbal masculin, Dinamo Bucuresti, si-a asigurat marti calificarea in semifinalele EHF European League, dupa ce a invins in dubla mansa formatia Skjern din Danemarca.

CS Dinamo s-a calificat spectaculos in semifinalele EHF European League

CS Dinamo Bucuresti a reusit o calificare spectaculoasa in semifinalele competitiei masculine de handbal EHF European League, dupa ce a invins in deplasare cu echipa daneza Skjern Handbold, cu scorul de 38-34 20-12), marti seara, in mansa secunda a sferturilor de finala.

Dinamo, victorie la limita in prima mansa a sferturilor de finala din EHF European League

Formatia de handbal masculin Dinamo Bucuresti s-a impus cu scorul de 28-27 in fata danezilor de la Skjern Handbold, pe teren propriu, in prima mansa a sferturilor de finala din EHF European League. Dulaii lui Xavi Pascual au inceput bine si a condus in mai multe randuri 4-1, 7-4, 8-5), dar pana la pauza danezii .

actualitate, 06:15