09:45

Euro 2016: Belgia - Irlanda, scor 3-0, in ultimul meci din etapa a doua a grupei E

Nationala Belgiei a castigat, sambata, cu un scor de 3-0, meciul jucat impotriva primei reprezentative a Irlandei, ultimul al etapei a doua din grupa E, disputat la Bordeaux, pe stadionul Matmut. continuă pe B1

EURO 2016: Belgia invinge categoric Irlanda

EURO 2016: Belgia invinge categoric Irlanda .

VIDEO Euro 2016: Belgia a facut instructie cu Irlanda, scor 3-0

Echipa nationala a Belgiei a invins, sambata, la Bordeaux, cu scorul de 3-0 0-0), reprezentativa Irlandei, intr-un meci din etapa a doua a grupei E de la Campionatul European din Franta.

Panica la Euro 2016: Meciul Irlanda de Nord - Ucraina a fost intrerupt. Rezultat final 2-0

Meciul Ucraina - Irlanda de Nord a fost intrerupt joi, timp de cateva minute, din cauza grindinei. La pauza, nationalele de fotbal ale Ucrainei si Irlandei de Nord se afla la egalitate, 0-0. Meciul.

Germania - Polonia 0-0, in Grupa C de la EURO 2016

Germania si Polonia au incheiat la egalitate, scor 0-0, meciul disputat joi seara, pe Stade de France din Saint-Denis, in Grupa C de la EURO 2016, informeaza DigiSport. Polonia a avut o ocazie.

Euro 2016, meciurile din 18 iunie: Belgia-Irlanda (16:00), Islanda-Ungaria (19:00), Portugalia-Austria (22:00)

Ziua de sambata de la Euro 2016 debuteaza cu partida dintre Belgia si Irlanda, fiind a patra confruntare din Grupa E. Urmatoarele doua dispute vor fi din Grupa F, Islanda-Ungaria 19:00) si Portugalia-Austria 22:00). Meciurile vor fi transmise Live Score pe HotNews. ro si in direct la Dolce Sport, ultimul meci al zilei putand fi urmarit si la Pro Tv.

Euro 2016 FOTOGALERIE Belgia - Irlanda 3-0/ S-au dezlantuit in a doua repriza

Belgia a castigat la scor de neprezentare 3-0) partida cu Irlanda, contand pentru Grupa E de la Euro 2016. Romelu Lukaku 48', 70') a reusit o dubla, iar Witsel 61') si-a trecut si el numele pe lista marcatorilor. In ultima partida din grupa, belgienii se vor duela cu Suedia, in timp ce Irlanda este condamnata sa invinga Italia, daca vrea sa aiba vreo sansa la calificarea in optimile turneului gazduit de Franta.

VIDEO Belgia - Irlanda 3-0/ 45 de minute de vis

Belgia a reusit un adevarat galop de sanatate in a doua repriza a partidei cu Irlanda Euro 2016, Grupa E), echipa pregatita de Marc Wilmots inscriind de trei ori dupa pauza. Belgienii s-au impus cu 3-0, iar acum asteapta duelul cu Suedia. Intra in material pentru a vedea rezumatul partidei de la Bordeaux.

Avancronica Belgia-Irlanda, un meci in care dracii rosii sunt mari favoriti

Belgia are nevoie disperata de victorie pentru a-si spala debutul nefast de la EURO 2016, un 0-2 cu Italia care a surprins pe toata lumea.

VIDEO Euro 2016: Spania - Turcia 3-0/ Diferenta cea mai mare de scor de pana acum

Spania si-a asigurat calificarea in optimile Euro 2016 dupa a doua partida din grupa, ibericii trecand lejer, scor 3-0, de Turcia. Morata 34', 48') si Nolito 37') au marcat pentru campioana en-titre. Intra in material pentru a vedea rezumatul partidei Spania vs Turcia.

Franta a invins Albania, scor 2-0, cu goluri marcate in minutele 90 si 90+5, si s-a calificat in optimile Euro-2016

Reprezentativa Frantei a invins, miercuri, la Marsilia, cu scorul 1-0 0-0), formatia Albaniei, prin golurile marcate de Griezmann in minutul 90 si Payet in minutul 90+5, in etapa a doua a Grupei A, din care face parte si Romania. Gazdele turneului final au obtinut calificarea in optimile de finala ale Euro-2016.

actualitate, 09:45