12:45

Euro 2020 optimi: Olanda - Cehia si derby-ul Belgia - Portugalia, meciurile zilei

A doua zi a optimilor la Euro 2020 aduce doua meciuri tari: Olanda - Cehia si Belgia Portugalia. Duleurile vor fi LiveBlog pe HotNews si Live pe ProTV. continuă pe Hotnews

Prima mare surpriza la Euro 2020 - Olanda, cu victorii pe linie in grupa, invinsa de Cehia (2-0) in optimi

Cehia a reusit sa produca prima surpriza la Euro 2020, invingand, scor 2-0, nationala Olandei. Cehii au reusit sa faca diferenta pe tabela dupa eliminarea lui De Ligt, din minutul 55, calificarea in sferturi fiind una meritata.

Asa am trait Olanda - Cehia 0-2

Am transmis live text in aceasta pagina meciul Olanda - Cehia din optimile EURO 2020. Partida s-a disputat la Budapesta.

Euro 2020 optimi: Italia cauta sa-si valideze statutul in fata Austriei Tara Galilor, duel echilibrat contra Danemarcei

Euro 2020 intra sambata in faza a doua a competitiei, cea a etapelor eliminatorii. in primele doua optimi de finala, Italia, cu un joc solid, intalneste Austria, in timp ce Tara Galilor are un duel echilibrat cu Danemarca.

Euro 2020, optimi: Italia se chinuie teribil cu Austria, are nevoie de prelungiri pentru calificarea in sferturi

Italia, una dintre marile favorite la castigarea trofeului, a tremurat serios in optimile de finala de la Euro 2020 si a invins Austria abia dupa minutele suplimentare, 2-1 0-0, 0-0).

Euro 2020, optimi: Nimic putred in Danemarca! Tara Galilor, eliminare rusinoasa de la turneul final

Danemarca a invins, sambata seara, la Amsterdam, cu scorul de 4-0 1-0), nationala Tarii Galilor, in optimile de finala de la Euro 2020.

LiveBLOG Euro 2020: Belgia vs Portugalia 1-0 (Rep. II) - 42 Thorgan Hazard deschide scorul cu un sut superb

Belgia si Portugalia se confrunta duminica, de la ora 22:00, in capul de afis al optimilor Euro 2020. Meciul de la Sevilla va fi transmis in direct pe ProTV si LiveBLOG pe HotNews.

Euro 2020: Danemarca a obtinut o victorie concludenta (4-0) in fata Tarii Galilor si merge in sferturi

Danemarca a trecut la scor 4-0) de Tara Galilor in optimile Euro 2020, in urma unui meci controlat in totalitate de nordici. Trupa lui Hjulmand merge la Baku pentru a infrunta Olanda sau Cehia in sferturile competitiei.

LiveBLOG Euro 2020: Italia vs Austria 0-0 (Rep. II) - 65 Golul lui Arnautovic, anulat pentru ofsaid

Italia si Austria se dueleaza, sambata, de la ora 22:00, in optimile de finala ale Euro 2020. Ambele echipe au impresionat in grupe, Squadra Azzurra reusind chiar sa castige toate partidele. Meciul va fi transmis in direct pe ProTV si LiveBLOG pe HotNews. ro.

Cehia produce surpriza si elimina Olanda in optimile EURO 2020

Finalista din 1996 a invins Olanda, cu 2-0, si continua povestea la EURO 2020. In sferturi, Cehia va intalni Danemarca intr-un meci putin anticipat inaintea startului competitiei.

SURPRIZA DE PE ULITA CEHA EURO 2020: Olanda - Cehia 0-2

Cehia a reusit sa produca surpriza si a eliminat Olanda in urma unui meci in care a fost echipa mai buna. Un iubitor al fotbalului aflat in Rai de 29 de ani ar fi uimit sa afle, nu stim pe ce cale, ca la EURO 2020 s-a jucat o optime intre Tarile de Jos si Cehia. Olanda se numeste in mod oficial Tarile de Jos de la 1 ianuarie 2020, iar de la 1 ianuarie 1993, Cehoslovacia a disparut si pe harta Europei au aparut Cehia si Slovacia.

actualitate, 12:45