13:15

Euro 2020:Un suporter in stare grava, dupa ce a cazut din tribuna la meciul Anglia Croatia

Un suporter care era prezent la meciul Anglia Croatia, duminica, pe stadionul Wembley, a cazut din tribuna in momentul loviturii de start, iar acum este in stare grava la spital, relateaza LEquipe. continuă pe Adevărul

EURO 2020. Inundatie pe Arena Nationala dupa ploaia torentiala din Capitala

EURO 2020 Inundatie pe Arena Nationala dupa ploaia torentiala din Capitala. in loc de antrenament, un fotbalist austriac a facut plonjoane in balti.

Un bebelus de 8 luni a fost dus la spital in stare grava, dupa ce a fost oparit cu apa clocotita

Drama intr-o familie de romani stabilita in localitateaVita, in provincia Trapani, Italia, acolounde un accident casnic a avut consecinte grave pentru un bebelus de opt luni, care a suferit arsuri de gradul II, dupa ce o oala cu apa clocotita a cazut peste el.

Dezastru pe Arena Nationala dupa ultima ploaie din Bucuresti

Cu 24 de ore inaintea primului meci gazduit de Arena Nationala in cadrul EURO 2020, terenul celui mai mare stadion din Romania a fost complet inundat. Daca se stia de aceasta vreme instabila, si se stia de zile bune, de ce nu a fost tras acoperisul Arenei Nationale? O intrebare la care probabil nu va raspunde nimeni.

Probleme pe Wembley: Un suporter a ajuns in stare grava la spital, dupa ce a cazut din tribuna

Prezent pe stadionul Wembley la meciul dintre Anglia vs Croatia, un suporter a cazut din tribuna in momentul loviturii de start, iar acum este in stare grava la spital, relateaza LEquipe.

Cerere de casatorie inedita la meciul de deschidere al EURO 2020

Un suporter turc si-a luat iubita prin surprindere si a cerut-o in casatorie chiar pe Stadionul Olimpic din Roma, la meciul de deschidere al EURO 2020.

Drama la Euro 2020! Christian Eriksen s-a prabusit pe gazon. A fost resuscitat 18 minute. Cum se simte acum UPDATE VIDEO

Momente dramatice in a doua zi de la Euro 2020. Christian Eriksen, cel mai bun jucator al Danemarcei, si-a pierdut cunostinta in finalul primei reprize al meciului cu Finlanda. Medicii au intervenit de urgenta pe gazon, iar fotbalistul a fost resuscitat mai mult de 15 minute. Eriksen a cazut inconstient pe gazon in minutul 43 .

EURO 2020: Danemarca - Finlanda, Eriksen resuscitat pe gazon, meci suspendat

ACTUALIZARE: Anunt UEFA: Jucatorul a fost stabilizat la spital. Reluat dupa 100 de minute, meciul a fost castigat de Finlanda cu 1-0. --- EURO 2020 a avut parte, din nefericire, de un moment de un dramatism incredibil la partida dintre Danemarca si Finlanda. Spre finalul primei reprize minutul 43), una foarte intensa din punct de vedere fizic, mijlocasul Christian Eriksen s-a prabusit pe gazon in momentul in care a pasat mingea unui coechipier.

Fotbalistul danez Christian Eriksen, prabusit pe teren, din senin, in timpul meciului Danemarca - Finlanda de la Euro 2020. Anuntul UEFA |FOTO

Jucatorul danez Christian Eriksen s-a prabusit pe gazon si si-a pierdut constienta, in minutul 43 al meciului Danemarca - Finlanda, de la Euro 2020. Fotbalistul a fost dus la spital dupa mai multe minute de resuscitare, dar constient.

Euro 2020, grupa A: Elvetia si Tara Galilor s-au anihilat reciproc! FOTO

Sambata dupa amiaza, in al doiLea meci al Grupei A de la EURO 2020, Elvetia si Tara Galilor au terminat la egalitate, scor 1-1 0-0), pe Baku Olympic Stadium din Azerbaidjan.

Euro 2020. Cum se bucura Bucurestiul de venirea a zeci de mii de suporteri straini: Please excuse us for the inconvenience sau austriecii sunt zgarciti, ceilalti sunt saraci ca noi

Peste 60 de mii de suporteri straini sunt asteptati sa vina in Capitala pentru a vedea meciurile din cadrul Euro 2020. Organizatorii spun ca ar trebui sa vedem avantajele pe termen lung ale faptului ca Bucurestiul este unul dintre organizatori. Pe termen scurt, lucrurile sunt cum le stim: scandalul gunoaielor, lipsa toaletelor publice si un Centru Vechi care nu si-a revenit inca dupa criza groaznica din timpul pandemiei.

actualitate, 13:15