20:30

Europa League, sferturi: Victorii la doua goluri diferenta pentru Arsenal si Benfica; Chelsea castiga in minutul 86, Valencia loveste de doua ori in prelungiri

Arsenal a repetat rezultatul din grupele Champions League, sezonul 2013-2014, a castigat cu 2-0 in fata lui Napoli, pe teren propriu, si este aproape de semifinalele Europa League. Benfica a jucat 70 de minute cu om in plus in fata celor de la Eintracht Frankfurt, a inscris patru goluri, insa a primit doua si nemtii pot spera la o revenire in meciul retur. Chelsea a lovit in minutul 86 pe terenul Slaviei Praga, s-a impus cu 1-0 si este cu un pas in careul de asi. in derbiul spaniol al serii, Valencia a inscris de doua ori in prelungirile partidei si s-a impus cu 3-1 pe terenul rivalei Villarreal. continuă pe Hotnews

Arsenal trece de Napoli in turul sferturilor din Europa League. O adevarata forta pe teren propriu

Echipa engleza Arsenal a castigat pe teren propriu contra formatiei italiene Napoli, scor 2-0 2-0), in ceea ce a fost numita finala din sferturi in Europa League.

Europa League: Arsenal vs Napoli, meciul serii in sferturile competitiei (Programul televizarilor)

Arsenal si Napoli se intalnesc, joi, de la ora 22:00, in capul de afis al sferturilor Europa League. Cele doua echipe s-au mai confruntat in grupele Champions League 2013-2014), fiecare castigand cu 2-0 pe teren propriu. Slavia Praga, echipa lui Alexandru Baluta si revelatia editiei a eliminat-o pe Sevilla), va primi vizita echipei Chelsea Londra castigatoare a competitiei in 2012-2013). in derbiul spaniol al sferturilor, Villarreal va juca pe teren propriu impotriva celor de la Valencia. La Lisabona, Benfica se va duela cu Eintracht Frankfurt, formatie care inca nu a pierdut un meci oficial in 2019.

actualitate, 20:30