07:46

Fed Cup / Buzarnescu lupta acum cu Siniakova pentru punctul care ar putea aduce Romaniei calificarea in semifinale

Dupa victoria SImonei Halep in fata Carolinei Pliskova, Romania conduce Cehia cu 2-1 si spera ca Mihaela Buzarnescu sa aduca punctul care ne-ar aduce calificarea in careul de asi al competitiei. continuă pe Adevărul

Buzarnescu lupta acum cu Siniakova pentru punctul care ne-ar putea aduce calificarea in semifinalele Fed Cup

Romania a pierdut primul meci din Fed Cup. Buzarnescu, invinsa fara drept de apel de Pliskova

Mihaela Buzarnescu, locul 29 WTA, a fost invinsa, sambata, cu scorul de 6-1, 6-4, de Karolina Plsikova, locul 5 WTA, in primul meci al intalnirii de la Ostrava, dintre Cehia si Romania, din sferturile de finala ale Grupei Mondiale II a Cupei Federatiei.

Fed Cup: Cehia - Romania 2-2. Siniakova o EXECUTA pe Mihaela Buzarnescu, iar confruntarea va fi decisa de meciul de dublu

Cehia egaleaza situatia in meciul cu Romania din Fed Cup. Katerina Siniakova 44 WTA) a invins-o duminica pe Mihaela Buzarnescu 29 WTA) destul de usor, in doua seturi, cu scorul de 6-4, 6-2.

Fed Cup, ziua decisiva! Simona Halep si Karolina Pliskova se intalnesc in primul meci al zilei

Astazi la Ostrava, Romania incearca sa treaca de reprezentativa Cehiei si sa se califice in semifinalele Fed Cup. Simona Halep si Mihaela Buzarnescu vor da piept cu Karline Pliskova, respectiv Katerina Siniakova.

Fed Cup, ziua decisiva! Simona Halep o conduce cu 1-0 la seturi pe Karolina Pliskova

LIVE Fed Cup: Katerina Siniakova - Simona Halep (16:00)

In al doilea meci de simplu programat, sambata, in cadrul confruntarii Cehia - Romania din sferturile Grupei Mondiale in Fed Cup se vor duela Katerina Siniakova si Simona Halep.

LIVE Fed Cup: Katerina Siniakova - Simona Halep

Asa am trait Fed Cup: Katerina Siniakova - Simona Halep

In al doilea meci de simplu programat, sambata, in cadrul confruntarii Cehia - Romania din sferturile Grupei Mondiale in Fed Cup s-au infruntat Katerina Siniakova si Simona Halep.

Fed Cup: Cehia - Romania 1-0. Karolina Pliskova a DISTRUS-O pe Mihaela Buzarnescu in primul meci al intalnirii

Cehia conduce Romania cu 1-0 in Fed Cup, dupa ce Karolina Pliskova a invins-o categoric pe Mihaela Buzarnescu, in doua seturi, cu scorul de 6-1, 6-4.

Fed Cup: Cehia - Romania. Simona Halep a CALCAT-O in PICIOARE pe Siniakova si a egalat scorul dupa prima zi

Este din nou egalitate in meciul de Fed Cup dintre Cehia si Romania. Simona Halep 3 WTA) a invins-o, sambata, intr-o maniera categorica, pe Katerina Siniakova 44 WTA), in doua seturi, cu scorul de 6-4,.

actualitate, 07:46