01:05

Finala Madrid

Surpriza mare in finala Euroligii. Giannis Antetokounmpo a fost la meci!

Panathinaikos Atena a depasit toate calculele hartiei si a obtinut titlul in Euroliga dupa o finala contra marii favorite Real Madrid.

VIDEO Toni Kroos, despartire emotionanta de Real Madrid - Lacrimi pe Santiago Bernabeu

Deja campioana si cu gandul la finala Champions League, Real Madrid a terminat sezonul de LaLiga cu o remiza, 0-0 cu Betis Sevilla. Partida a marcat ultima aparitie a lui Toni Kroos pe Santiago Bernabeu, mijlocasul german anuntand la inceputul saptamanii ca se va retrage din fotbal dupa Campionatul European din aceasta vara.

Real Madrid, fara un star la finala Champions League cu Borussia Dortmund

Real Madrid o intalneste pe Borussia Dortmund in finala UEFA Champions League, partida programata pe data de 1 iunie, ce urmeaza sa se dispute pe Wembley Stadium. Los blancos nu il vor avea la dispozitie pe Aurelien Tchouameni.

Iga Swiatek, campioana la Foro Italico. Poloneza a realizat dubla Madrid Roma

Poloneza Iga Swiatek, liderul clasamentului mondial feminin, si-a adjudecat al 21-lea titlu al carierei, dupa ce s-a impus in finala turneului WTA de la Roma, in doua seturi, scor 6-2, 6-3, in fata belarusei Arina Sabalenka. Spre deosebire de finala turneului de la Madrid, cand meciul dintre cele doua rivale a fost unul mult mai .

FOTO. Fanii sunt socati dupa ce au vazut in ce forma se afla Niklas Sule, cu doar cateva saptamani inainte de finala Ligii Campionilor

Borussia Dortmund va infrunta luna viitoare pe Real Madrid in finala Ligii Campionilor, chiar pe 1 iunie, de la ora 22:00. Cu toate acestea, unii jucatori nu par a fi in forma. Este si cazul lui Niklas Sule, iar fanii au ramas socati cand l-au vazut. in acest sezon, finala Ligii Campionilor se va disputa .

Sabalenka a invins-o pe Danielle Collins turneul de la Roma

Aryna Sabalenka a invins-o, joi seara, pe Danielle Collins 7-5, 6-2) si i se alatura sportivei Iga Swiatek in finala turneului WTA 1000 de la Roma, asa cum a facut-o in urma cu doua saptamani la Madrid.

Finala Ligii Campionilor va fi precedata de un moment fabulos: UEFA aduce un megastar pe Wembley

Real Madrid si Borussia Dortmund se vor intalni pentru trofeul superm pe 1 iunie.

Irina Bara, in optimile de finala ale turneului ITF de la Madrid

Romanca Irina Bara s-a calificat in optimile de finala ale turneului ITF de la Madrid, dupa ce a invins-o in doua seturi pe australianca Destanee Aiava, scor 6-3, 7-5. Bara 29 ani, 198 WTA) a avut nevoie de o ora si 39 de minute pentru a obtine victoria, la primul sau duel cu Aiava 24 .

Finala Ligii Campionilor va fi arbitrata de slovenul Slavko Vincic

Finala Ligii Campionilor din acest an, care va opune pe stadionul Wembley echipele Real Madrid si Borussia Dortmund, va fi condusa la centru de arbitrul sloven Slavko Vincic. Vincic, in varsta de 44 de ani, arbitru international din 2010, ii va avea ca asistenti la cele doua linii pe compatriotii sai Tomas Klancnik si Andraz .

Situatie inedita in Liga Campionilor. Dortmund castiga mai multi bani daca pierde finala cu Real Madrid

Borussia este surpriza acestui sezon in Champions League.

Real Madrid, un miracol al fotbalului: dovada incontestabila ca, uneori, imposibilul devine posibil

Din sezonul viitor, cea mai tare competitie intercluburi din lume, Champions League, isi va modifica formatul. UEFA ar fi putut schimba si denumirea intrecerii in Real Madrid League, avand in vedere ca pentru formatia iberica urmeaza finala cu numarul 18.

Remontada cu scandal pe Santiago Bernabeu. Bayern Munchen acuza arbitrajul

Real Madrid a invins-o dramatic, cu scorul de 2-1, pe Bayern Munchen si s-a calificat in finala Champions League, dar nemtii acuza ca rezultatul a fost viciat de arbitraj. Dupa 2-2 in tur, Real Madrid a presat si putea deschide scorul in cateva randuri, dar interventiile exceptionale ale lui Manuel Neuer i-au salvat pe bavarezi.

Carlo Ancelotti si-a ales favoritul pentru Balonul de Aur: Ce a facut in acest sezon e special

Real Madrid a obtinut calificarea in finala UEFA Champions League, dupa o dubla nebuna cu Bayern Munchen 4-3 la general), iar tehnicianul los blancos si-a ales favoritul pentru castigarea Balonului de Aur.

Antrenorul lui Bayern acuza arbitrajul dupa eliminarea din Liga Campionilor

Thomas Tuchel spune ca brigada poloneza condusa de Szymon Marciniak a gresit la faza din minutele de prelungire, cand Bayern a avut un gol anulat dupa o semnalizare de la margine pentru ofasaid. Real Madrid revine de la 0-1 cu Bayern pe teren propriu si se califica in finala Ligii Campionilor .

Carlo Ancelotti vorbeste de magia clubului Real Madrid dupa calificarea in finala Ligii Campionilor

Real Madrid a revenit de la 0-1 in returul cu Bayern Munchen de pe teren propriu si s-a calificat in finala programata la Londra pe 1 iunie.

De la suporter la erou pe Santiago Bernabeu - Povestea lui Joselu, omul care a calificat-o pe Real Madrid in finala Champions League

Real Madrid are in vizor al 15-lea trofeu UEFA Champions League, dupa o calificare plina de dramatism in urma dublei cu Bayern Munchen 4-3 la general) din faza semifinalelor. Eroul gruparii los blancos a fost un jucator imprumutat de la o echipa din liga a doua a Spaniei.

VIDEO Momentul cand Santiago Bernabeu a erupt - Decizia VAR a declansat sarbatoarea

Real Madrid a obtinut miercuri seara calificarea in finala Ligii Campionilor de pe Wembley 4-3 la general cu Bayern Munchen), iar publicul de pe Santiago Bernabeu a avut un aport important pentru elevii lui Carlo Ancelotti.

Antrenorul lui Real Madrid il contrazice pe Thomas Tuchel, dupa golul anulat lui Bayern: Un arbitru de nivel inalt

Real Madrid s-a calificat in finala Champions League, dar victoria cu Bayern Munchen a fost umbrita de faza din prelungiri, cand bavarezii au trimis mingea in poarta, dupa ce asistentul semnalizase ofsaid.

Acuzatii de tradare, dupa ce Real Madrid a invins Bayern Munchen in prelungiri si s-a calificat in finala Champions League

Managerul lui Bayern Munchen, Thomas Tuchel, a declarat ca decizia arbitrilor de a opri jocul inainte ca echipa sa sa inscrie golul egalizator in prelungiri impotriva lui Real Madrid in a doua mansa a semifinalei Ligii Campionilor se simte ca o tradare.

Expertul Marca in arbitraj explica de ce golul lui Bayern Munchen contra Realului a fost anulat incorect

Bayern Munchen contesta vehement arbitrajul brigazii poloneze de la meciul retur cu Real Madrid din semifinalele Champions League scor 2-1 pentru spanioli). Faza care i-a scos din minti pe oaspeti s-a petrecut in minutul 90+13, atunci cand golul marcat de Matthijs de Ligt a fost anulat. in urma victoriei, galacticii s-au calificat in finala Ligii Campionilor de pe 1 iunie.