01:05

FOTBAL CU INIMA EURO 2020: Danemarca - Belgia 1-2

Ziarul Bursa Ziarul Bursa,

Belgia a invins si in Danemarca, dupa ce facuse acelasi lucru in Rusia, si este a doua echipa, dupa Italia, calificata in optimi. Partida de la Copenhaga a avut doua reprize diametral opuse, in prima gazdele au jucat entuziasmant, in a doua, Belgia si-a impus jocul combinativ. continuă pe Ziarul Bursa

LiveBLOG Olanda vs Austria 2-0 (Rep. II) - 67 Fundasul Dumfries inscrie din nou Belgia, in optimi (2-1 vs Danemarca)

Belgia a obtinut calificarea in optimile Campionatului European, dupa ce a invins reprezentativa Danemarcei, scor 2-1, la Copenhaga. Tot joi, Olanda si Austria, ambele victorioase in primele partide din Grupa C, se vor duela la Amsterdam de la ora 22:00). Partida va fi transmisa in direct pe ProTV si LiveBLOG pe HotNews. ro.

Pontul zilei la Euro 2020: Varianta interesanta de pariere la Danemarca vs Belgia

Danemarca evolueaza din nou la Copenhaga, dar trage nadejde ca nu va repeta istoria cu Finlanda, cand a pierdut meciul, 0-1, dar, mai important, a pierdut un lider, Christian Eriksen, aflat inca in spital dupa dramatica prabusire pe gazon din minutul 42.

Cati spectatori au fost pe Arena Nationala la primul meci gazduit de Bucuresti la Euro 2020: Situatia epidemiologica transmisa de FRF

Bucurestiul a trecut cu bine peste primul meci organizat la Euro 2020, dupa cum informeaza Federatia Romana de Fotbal intr-un comunicat de presa. Austria a invins Macedonia de Nord scor 3-1), iar totul a fost sub control din punct de vedere epidemiologic.

Euro 2020: Hotararea luata de UEFA in scandalul dintre Macedonia de Nord si Grecia

UEFA a respins miercuri solicitarea Greciei privind tricoul purtat la turneul final al EURO 2020 de componentii nationalei de fotbal a Macedoniei de Nord, scandal care a survenit dupa cel dintre Rusia si Ucraina, scrie AFP.

Euro 2020: UEFA, negocieri cu guvernul britanic pentru prezenta suporterilor straini la semifinalele si finala de pe Wembley

UEFA spera ca negocierile cu guvernul Marii Britanii privind ridicarea restrictiilor de carantina pentru fanii straini sa aiba ca rezultat prezenta acestora in tribunele stadionului Wembley la meciurile din semifinalele, respectiv finala EURO 2020, scrie Reuters.

Euro 2020: Rusia - Finlanda 1-0 Golul lui Miranchuk a facut diferenta

Rusia a reusit prima victorie de la Euro 2020, scor 1-0, impotriva Finlandei. Meciul s-a desfasurat la Saint Petersburg in cadrul grupei B a turneului final al Campionatului European.

Euro 2020: Scotia - Cehia 0-2 Patrik Schick, eroul meciului cu un gol de la jumatatea terenului

Patrick Schick a fost eroul meciului Scotia - Cehia, scor 0-2, de la Euro 2020, Grupa D. Acesta a marcat o dubla, unul dintre goluri fiind de la centrul terenului, de la cea mai mare distanta inregistrata vreodata in istoria unui campionat european.

Pontul zilei la Euro 2020: Varianta surprinzatoare de luat in seama la Spania vs Suedia

Euro 2020 programeaza si luni trei meciuri, capul de afis al zilei fiind cel dintre Spania tripla campioana a Europei) si Suedia. Variante interesante pentru pariori ofera si celelalte dispute ale zilei: Scotia vs Cehia si Polonia vs Slovacia.

Euro 2020, Grupa B: Belgia a intors scorul cu Danemarca.Meciul, oprit in minutul 10, in semn de omagiu pentru Eriksen FOTO

Belgia s-a calificat in optimile de finala ale turneului final al Campionatului European, dupa ce a invins, joi, la Copenhaga, cu scorul de 2-1 0-1), echipa Danemarcei, in etapa a II-a a Grupei B din cadrul Euro-2020.

Euro 2020: Belgia s-a calificat in optimi (2-1 vs Danemarca) Kevin De Bruyne, decisiv la Copenhaga

Intrat pe teren in repriza secunda, Kevin de Bruyne a reusit sa schimbe total jocul Belgiei. Reprezentativa pregatita de Roberto Martinez a intors scorul in fata Danemarcei 2-1, la Copenhaga) si s-a calificat in optimile Campionatului European de fotbal.