11:00

FOTOGALERIE Euro 2020: Anglia, in sferturi dupa ce a invins Germania pe Wembley

Nationala Angliei s-a calificat in sferturile Campionatului European, dupa ce a invins Germania, scor 2-0, marti, in al patrulea meci disputat de baietii lui Gareth Southgate pe Wembley. continuă pe Hotnews

POMUL LAUDAT EURO 2020: Anglia - Germania 2-0

Anglia a eliminat Germania dupa un joc in care s-a facut risipa de efort, nu si de imaginatie. inainte de optimi toata lumea vorbea de socul Anglia - Germania. Socurile au fost insa in alta parte, la fel si meciurile de tinut minte. Daca ar fi vazut prima repriza, batranul William Shakespeare si-ar fi botezat, inca o data, o piesa Mult zgomot pentru nimic. Ambele echipe au aratat ca stau bine cu fuga, fara legatura cu Bach, si fara legatura cu mingea.

O noua surpriza la EURO 2020: Anglia trece de Germania, cu doua goluri pe final de meci.

Anglia Germania, intalnirea soc din optimile EURO 2020

Dupa o zi a optimilor cu 14 goluri, doua meciuri de 120 de minute si o partida decisa la loviturile de departajare, Anglia si Germania se anunta o partida deschisa oricarui rezultat.

LiveBLOG Euro 2020: Belgia vs Portugalia 1-0 (Rep. II) - 42 Thorgan Hazard deschide scorul cu un sut superb

Belgia si Portugalia se confrunta duminica, de la ora 22:00, in capul de afis al optimilor Euro 2020. Meciul de la Sevilla va fi transmis in direct pe ProTV si LiveBLOG pe HotNews.

LiveBLOG Euro 2020: Italia vs Austria 0-0 (Rep. II) - 65 Golul lui Arnautovic, anulat pentru ofsaid

Italia si Austria se dueleaza, sambata, de la ora 22:00, in optimile de finala ale Euro 2020. Ambele echipe au impresionat in grupe, Squadra Azzurra reusind chiar sa castige toate partidele. Meciul va fi transmis in direct pe ProTV si LiveBLOG pe HotNews. ro.

Anglia elimina Germania in optimi la EURO 2020

Raheem Sterling si Harry Kane au marcat golurile prin care Anglia a invins Germania, marti seara, in optimile de finala la EURO 2020.

LiveBLOG Euro 2020: Suedia vs Ucraina 1-1 (Rep. II) - Forsberg, bara dupa bara

Suedia si Ucraina se vor infrunta in ultima partida a optimilor Campionatului European, la Glasgow, de la ora 22:00. Meciul va fi transmis in direct pe ProTV si LiveBLOG pe HotNews. ro.

FOTO Spectacolul suporterilor in Centrul Vechi al Capitalei, inaintea ultimului meci de la Euro 2020 de pe Arena Nationala

Luni, Centrul Vechi al Capitalei a fost din nou sub asediul suporterilor, de data aceasta veniti din Elvetia si Franta, pentru ultimul meci gazduit de Arena Nationala in cadrul Euro 2020.

Asa am trait Anglia - Germania 2-0

Am transmis live text in aceasta pagina super meciul Anglia - Germania din optimile de finala la EURO 2020.

Anglia nu s-a incurcat cu Germania la EURO 2020 in optimile de finala. Victorie cu 2-0

Penultimul meci al optimilor de finala de la EURO 2020 a adus fata in fata Anglia si Germania, pe St.

actualitate, 11:00