05:30

Halep ajunge in sferturi la Washington dupa un meci chinuitor

Simona Halep, principala favorita la castigarea turneului WTA de la Washington, a avut nevoie de o ora si 40 de minute pentru a o invinge, joi, in optimile de finala, pe Mariana Duque Marino din Columbia. Meciul a fost live text aici. continuă pe Online Sport

Simona Halep s-a calificat in sferturi la Washington, dupa o victorie in trei seturi cu Duque-Marino

Simona Halep, locul 2 WTA si cap de serie numarul 1, a invins-o, joi, cu scorul de 3-6, 6-4, 6-2, pe columbianca Mariana Duque-Marino din Columbia, locul 115 WTA, calificandu-se in sferturile de finala ale turneului de la Washington, potrivit news. ro. In faza urmatoare, Halep va evolua cu rusoaica Ekaterina Makarova, locul 58 WTA si cap de serie numarul 7.

Halep, interviu pentru Washington Post: Locuiesc in Romania si nu ma gandesc sa-mi parasesc tara

Simona Halep a oferit un interviu publicatiei americane Washington Post, in care a vorbit despre cariera ei, despre cat de mult iubeste Romania si despre visul ei de a castigat un titlu de.

actualitate, 05:30