01:05

Halep, cea mai rezistenta jucatoare de la Australian Open: capitol la care Simona e pe primul loc in proba feminina

Simona Halep nu doar ca e lider in clasamentul mondial la zi, dar conduce si intr-o alta ierarhie in primul Grand Slam al anului. continuă pe Adevărul

AUSTRALIAN OPEN. Simona Halep, cea mai lunga partida a carierei. Meci dramatic cu Lauren Davis

Jucatoarea romana de tenis Simona Halep, numarul unu mondial, s-a calificat dramatic in optimile de finala ale turneului Australian Open, primul de Mare Slem al anului, sambata, la Melbourne,.

SIMONA HALEP - NAOMI OSAKA LIVE la AUSTRALIAN OPEN. ONLINE STREAM Eurosport - VIDEO

SIMONA HALEP - NAOMI OSAKA LIVE la AUSTRALIAN OPEN. ONLINE STREAM Eurosport - VIDEO. Simona Halep va juca in optimile de finala la AUSTRALIAN OPEN cu japoneza Naomi Osaka, nr. LIVE VIDEO pe EUROSPORT de la ora 08:00 si ONLINE STREAM pe Eurosport Player.

SIMONA HALEP - LAUREN DAVIS LIVE la Australian Open. ONLINE STREAM Eurosport - VIDEO

SIMONA HALEP - LAUREN DAVIS LIVE la Australian Open. ONLINE STREAM Eurosport - VIDEO. in turul al treilea la Melbourne, Halep o va infrunta pe americanca Lauren Davis 24 ani, 76 WTA). Simona Halep,.

Meci pentru istorie! Partida dintre Simona Halep si Lauren Davis intra in arhivele Australian Open

Simona Halep a obtinut o calificare epocala in optimile de finala ale Australian Open, dupa un meci incredibil cu americanca Lauren Davis.

FOTO Simona Halep s-a calificat in optimi la Australian Open dupa un meci infernal! A salvat trei mingi de meci si a castigat cu 15-13 in setul decisiv!

Simona Halep s-a calificat in optimi la Australian Open dupa un meci dramatic cu Lauren Davis, din Statele Unite, scor 76 WTA.

FOTO Simona Halep s-a calificat in optimi la Australian Open dupa un meci infernal. A salvat trei mingi de meci si a castigat cu 15-13 in setul decisiv

Simona Halep s-a calificat in sferturi la Australian Open. Meci fara emotii cu japoneza Osaka

FOTO Ce a facut Simona Halep in vestiar, imediat dupa victoria magnifica de la Australian Open

Dupa o batalie dura in turul al treilea, Simona Halep trebuie sa se recupereze cat mai rapid pentru partida din optimile de finala de la Australian Open.

VICTORIE, SIMONA HALEP! Meci de Hollywood pentru optimile de la Australian Open (VIDEO, FOTO)

Meci de Hollywood pentruSimona Halep, locul 1 WTA, care s-a calificat inoptimi de la Australian Open, dupa ce a trecut deamericanca Lauren Davis, 24 de ani, 76 WTA, scor 4-6, 6-4, 15-13,.

VIDEO Australian Open: Maria Sharapova, eliminata in turul trei de Angelique Kerber in doar o ora si patru minute

Angelique Kerber favorita numarul 21) pare sa se simta din ce in ce mai bine la Australian Open, fostul lider mondial cedand doar patru game-uri in meciul vedeta cu Maria Sharapova 6-1, 6-3). Nemtoaica a castigat de-o maniera categorica o partida care a durat doar o ora si patru minute.