18:30

Halep, desconsiderata la Australian Open: Cum sunt cotate cele patru jucatoare ramase in competitie

Simona Halep 1 WTA) n-a pierdut niciun meci in 2018, are zece victorii in zece partide de simplu, insa, in continuare, e privita cu rezerve la Melbourne. continuă pe Adevărul

Australian Open: de ce isi merita locul cele patru jucatoare ajunse in semifinale

Caroline Wozniacki - Elise Mertens si Angelique Kerber - Simona Halep sunt cele doua semifinale de pe tabloul feminin de la Australian Open.

Cosmar pentru Simona Halep la Australian Open. Cu cine va juca in semifinale

Liderul circuitului profesionist feminin de tenis, romanca Simona Halep, a declarat, miercuri, la Melbourne, ca e placut sa fie in semifinalele turneului Australian Open, dupa ce a invins-o pe.

Halep in semifinale la Australian Open

Simona Halep a trecut de bariera psihologica a sferturilor si va juca pentru prima data in semifinale la Australian Open. Lidera mondiala a invins-o in sferturi pe Karolina Pliskova, cu 6-3, 6-2, dupa un inceput ezitant in care s-a vazut condusa cu 3-0. Au urmat 9 game-uri la rand pentru Halep si pana la final Pliskova n-a mai obtinut decat doua jocuri. Asa am trait Halep - Pliskova in sferturi la Australian Open .

Kerber o asteapta pe Halep in semifinalele Australian Open

Pentru Angelique Kerber meciul cu Madison Keys din sferturile Australian Open a fost ca o plimbare in parc.

Halep in sferturi la Australian Open dupa o victorie solida cu Osaka

Simona Halep si-a egalat cea mai buna performanta la Australian Open dupa victoria in doua seturi obtinuta, luni, in fata japonezei Naomi Osaka.

Reactia lui Cristian Tudor Popescu dupa calificarea lui Halep in semifinale, la Australian Open. Pronosticul lui CTP

Jurnalistul Cristian Tudor Popescu crede ca Simona Halep va avea parte de un meci lung contra nemtoaicei Angelique Kerber, in semifinale, la Australian Open. in fata lui Kerber, o sa fie mult.

CTP dezvaluie secretul din spatele victoriei Simonei Halep, in sferturi, la Australian Open: A castigat datorita...

Cristian Tudor Popescu sustine ca Simona Halep a reusit sa se califice in semifinalele de la Australian Open datorita victoriei anterioare din meciul cu Lauren Davis despre care CTP spune ca a fost o.

CTP dezvaluie SECRETUL din spatele VICTORIEI Simonei Halep, in SFERTURI, la Australian Open: A castigat datorita...

Simona Halep, in semifinale la Australian Open. Meci uluitor pentru romanca

Jucatoarea romana de tenis Simona Halep, numarul unu mondial, s-a calificat in premiera in semifinalele turneului Australian Open, primul de Mare Slem al anului, miercuri, la Melbourne, dupa ce a .

VIDEO Simona Halep e in semifinale la Australian Open! Victorie de senzatie in fata Karolinei Pliskova VIDEO

Halep a invins-o pe Karolina Pliskova in sferturile de finala ale Australian Open, scor 6-3, 6-2. Romanca va juca in semifinale cu nemtoaica Angelique Kerber.

actualitate, 18:30