14:45

In al doilea meci al intalnirii de la Ostrava, dintre Cehia si Romania, din sferturile de finala ale Grupei Mondiale II a Cupei Federatiei, Simona Halep a avut o evolutie entuziasmanta. continuă pe Adevărul

Halep o spulbera pe Siniakova, scor 6-4, 6-0, si Romania egaleaza Cehia in sferturile de finala ale Fed Cup.

Tavalugul Halep! Simona trece entuziasmant de Siniakova, scor 6-4, 6-0, si Romania egaleaza Cehia in Fed Cup

Simona Halep, locul 3 WTA, a invins-o, sambata, cu scorul de 6-4, 6-0, pe Katerina Siniakova, locul 44 WTA, in a doua partida a intalnirii dintre Cehia si Romania, din sferturile de finala ale Grupei Mondiale a Cupei Federatiei.

Tavalugul Halep! Simona trece entuziasmant de Siniakova, scor 6-4, 6-0, si aduce primul punct pentru Romania

actualitate, 14:45