13:00

Handbal Masculin

CS Dinamo a facut eventul! Dulaii au castigat Cupa Romaniei dupa o finala cu CSM Constanta

Formatia de handbal masculin CS Dinamo Bucuresti a cucerit Cupa Romaniei, dupa s-a impus cu 23-19 in finala disputata contra celor de la CSM Constanta. CSM Constanta, detinatoarea trofeului, a inceput mai bine finala si a condus cu 3-0, apoi Dinamo a marcat patru goluri consecutive. CSM a facut 6-4, dupa care cele doua echipe .

Handbal: tricolorii au ratat calificarea la turneul final al CM din 2025

Nationala de handbal masculin a Romaniei a fost invinsa duminica, la Brno, de reprezentativa Cehiei, scor 29-20 15-9), in mansa retur din faza play-off europeana a Campionatului Mondial din 2025. Tricolorii rateaza calificarea la turneul final, la care nu au mai ajuns din 2011.

Romania a ratat calificarea la Campionatul Mondial de handbal masculin din 2025

Nationala Romaniei de handabal masculin a pierdut calificarea la Campionatul Mondial din 2025. Echipa Romaniei a fost invinsa de nationala Cehiei, cu scorul de 29-20 15-9), duminica, la Brno, in mansa secunda a barajului pentru turneul final, potrivit Agerpres. Golurile echipei antrenate de George Buricea au fost marcate de Andrei Dragan 5, Ionut Nistor Ionita 4, Gabriel Cristian Ilie 3, Demis Cosmin Grigoras 2, Nicolae Cristian Ungureanu 2, Daniel Stanciuc 1, Alexandru George Andrei 1, Calin Dedu 1, Andrei Buzle 1.

Handbal (m) : Romania a ratat calificarea la Campionatul Mondial

Nationala de handbal masculin a Romaniei a ratat calificarea la Campionatul Mondial, dupa ce a fost invinsa in returul barajului de Cehia, scor 29-20.

Veste trista pentru handbalul romanesc. Nationala masculina a ratat calificarea la Campionatul Mondial din 2025

Nationala Romaniei de handbal masculin a fost invinsa decisiv de echipa Cehiei in mansa secunda a barajului pentru calificarea la Campionatul Mondial din 2025. intr-un meci disputat la Brno, tricolorii au suferit o infrangere dureroasa, scor 29-20 15-9), ratand astfel sansa de a se califica la turneul final. Chiar daca Romania reusise sa castige prima .

Nationala Romaniei a ratat calificarea la Campionatul Mondial de handbal masculin din 2025, dupa ce a fost invinsa de echipa Cehiei, cu scorul de 29-20 15-9), duminica, la Brno, in mansa secunda a barajului pentru turneul final.

Tricolorii, aproape de Mondial. Romania, victorie la limita in barajul cu Cehia

Nationala de handbal masculin a Romaniei a surclasat Cehia cu scorul de 31-30, la Baia Mare, in turul barajului pentru calificarea la Campionatul Mondial din 2025. La primul meci oficial al lui George Buricea ca selectioner, Romania a inceput bine, iar la pauza avea un avans de patru goluri, 15-11. in partea a doua, tricolorii .

Handbal masculin: victorie la limita a Romaniei in barajul pentru Mondialul din 2025

Tricolorii sunt aproape de inca o calificare la un turneu final.

Handbal: Romania - Cehia, scor 31-30

Nationala de handbal masculin a Romaniei a invins miercuri, la Baia Mare, reprezentativa Cehiei, scor 31-30 15-11), in mansa tur din faza play-off europeana a Campionatului Mondial din 2025. Tricolorii au condus si cu 7 goluri.

Handbal (m): Romania, sperante pentru calificarea la CM 2025 Victorie in prima mansa a barajului

Echipa nationala de handbal masculin a Romaniei a invins miercuri reprezentativa Cehiei, scor 31-30 15-11), in mansa tur a barajului pentru calificarea la Campionatul Mondial din 2025.

Handbal masculin: Romania vs Cehia - Ora de start si cine transmite turul barajului de calificare la CM 2025

Nationala de handbal masculin a Romaniei intalneste Cehia in barajul de calificare la Campionatul Mondial din 2025, iar mansa tur are loc miercuri, de la ora 17:30, in Sala Polivalenta Lascar Pana din Baia Mare.

Romania Cehia. Declaratiile selectionerului George Buricea inaintea barajului pentru Cupa Mondiala

George Buricea, selectionerul echipei nationale de handbal masculin a Romaniei, spune ca barajul cu Cehia, contand pentru calificarea la Campionatul Mondial din 2025, se va decide la 1-2 goluri si ca micile detalii vor face diferenta. Suntem constienti toti ca este un meci important pentru istoria noastra viitoare, daca pot sa spun asa. Pentru ca .

Handbal masculin: Dublu castigator al Champions League, transferat la Dinamo de la Barcelona

Echipa de handbal masculin a celor de la Dinamo Bucuresti a anuntat marti transferul brazilianului Haniel Langaro. in varsta de 29 de ani, interul stanga a cucerit de-a lungul carierei doua trofee EHF Champions League alaturi de Barcelona.

Handbal (m): Adversara lui Dinamo din Final Four-ul EHF European League

Dinamo Bucuresti s-a calificat in Final Four-ul EHF European League la handbal masculin, iar formatia antrenata de Xavier Pascual a aflat cu cine se va duela in jocul urmator.

Dinamo si-a aflat adversara din semifinalele Final Four la handbal masculin

Echipa masculina de handbal Dinamo Bucuresti va infrunta echipa germana Flensburg-Handewitt in Final Four-ul European League. Cealalta semifinala se va disputa intre alte doua echipe din Bundesliga, Fuchse Berlin si Rhein Neckar.

Dinamo, calificata in Final Four-ul EHF European League. Dulaii au batut-o pe Skjern chiar la ea acasa

Formatia de handbal masculin Dinamo Bucuresti s-a calificat in Final Four-ul EHF European League, dupa ce a obtinut o noua victorie in fata echipei daneze Skjern Handbold, cu scorul de 38-34, in deplasare, in returul sferturilor de finala. Dupa ce castigase meciul de pe teren propriu cu scorul de 28-27, campioana Romaniei a inceput ca .

Handbal (m): Dinamo Bucuresti s-a calificat in semifinalele EHF European League

Campioana Romaniei la handbal masculin, Dinamo Bucuresti, si-a asigurat marti calificarea in semifinalele EHF European League, dupa ce a invins in dubla mansa formatia Skjern din Danemarca.

Dinamo, victorie la limita in prima mansa a sferturilor de finala din EHF European League

Formatia de handbal masculin Dinamo Bucuresti s-a impus cu scorul de 28-27 in fata danezilor de la Skjern Handbold, pe teren propriu, in prima mansa a sferturilor de finala din EHF European League. Dulaii lui Xavi Pascual au inceput bine si a condus in mai multe randuri 4-1, 7-4, 8-5), dar pana la pauza danezii .

Handbal (m): Dinamo Bucuresti, victorie mare in sferturile EHF European League

Dinamo Bucuresti, campioana Romaniei la handbal masculin, a castigat marti mansa tur a sferturilor de finala EHF European League, scor 28-27 14-15) in fata danezilor de la Skjern.

actualitate, 13:00