14:00

Italianul Mario Balotelli a ratat primul penalty din intreaga sa cariera, in partida pierduta de AC Milan in fata celor de la Napoli

Atacantul italian Mario Balotelli a ratat, duminica seara, primul penalty din cariera sa de jucator profesionist, in meciul cu Napoli, scor 1-2. in minutul 61, la scorul de 2-0 pentru Napoli, AC Milan a. continuă pe B1

Balotelli rateaza primul penalti din cariera. ...

Atacantul formatiei AC Milan, Mario Balotelli, a ratat un penalti pentru prima oara in cariera sa de jucator profesionist, duminica, in meciul cu Napoli, scor 1-2, din etapa a patra a campionatului Italiei, conform Mediafax. In minutul 61, la scorul de 2-0 pentru Napoli, AC Milan a primit o lovitura de la 11 metri, Super Mario a executat insa Pepe Reina a reusit sa apere. Stiam ca este foarte puternic, dar la penaltiuri este o loterie, eu am avut noroc, a declarat Reina pentru Sky .

Mario Balotelli a bifat in acest weekend un element negativ, italianul ratand un penalti, pentru prima data in cariera sa de jucator profesionist.

VIDEO Mario Balotelli a ratat, pentru prima data, un penalti! Recordul negativ a fost smuls de Napoli

VIDEO Primul penalty ratat de Balotelli in cariera

Atacantul italian Mario Balotelli a avut parte, duminica seara, de o premiera nedorita in meciul de campionat cu Napoli. Cel poreclit Super Mario a irosit pentru prima data in cariera sa de jucator profesionist o lovitura de la 11 metri. AC Milan a pierdut pe teren propriu confruntarea cu Napoli, scor 1-2, iar penalty-ul ratat de Balotellie a facut pana la urma diferenta. Gazdele au mai cerut o lovitura de pedeapsa in prima repriza la faultul comis asupra lui Poli. Vedeti mai jos rezumatul partidei de pe San Siro.