22:00

Karolina Pliskova, plecaciune in fata Simonei Halep! Ce a spus cehoaica dupa ce a fost invinsa chiar la ea acasa

Simona Halep a jucat magistral in meciul de Fed Cup cu Cehia si a adus doua puncte importante pentru echipa Romaniei. continuă pe Adevărul

CTP explica succesul Simonei Halep, in fata cehoaicei Karolinei Pliskova: I-am vazut privirea!

Simona Halep si-a facut datoria si a invins-o pe Karolina Pliskova, facand 2-1 pentru Romania in meciul de Fed Cup, contra Cehiei.

LiveText: Mihaela Buzarnescu vs Karolina Pliskova (de la ora 14:00) - Simona Halep se antreneaza alaturi de Irina Begu

Duelul dintre Cehia si Romania din primul tur al Grupei Mondiale FedCup debuteaza cu meciul dintre Karolina Pliskova si Mihaela Buzarnescu. Misiunea jucatoarei noastre va fi una foarte dificila: cehoaica a castigat ambele confruntari directe, este intr-o forma excelenta 10 victorii in 11 meciuri disputate in 2019) si va avea si publicul de partea ei. Partida va incepe la ora 14:00 si va fi transmisa in direct pe DigiSport 1 si Telekom Sport 2 si LiveText pe HotNews. ro.

LiveText: Mihaela Buzarnescu vs Karolina Pliskova (de la ora 14:00) - Spectatorii romni cnta n sala din Ostrava

LiveText: Mihaela Buzarnescu vs Karolina Pliskova 1-6, 1-1

FedCup: Cehia vs Romnia - Balul va fi deschis de confruntarea dintre Karolina Pliskova si Mihaela Buzarnescu (Programul complet al meciurilor)

Vineri a avut loc tragerea la sorti a partidelor contand pentru disputa dintre Cehia si Romania, din sferturile FedCup 9-10 februarie). Primul meci al duelului de la Ostrava le va aduce fata in fata pe Karolina Pliskova si Mihaela Buzarnescu. Ziua de sambata va fi incheiata de confruntarea dintre Katerina Siniakova si Simona Halep. Partidele vor putea fi urmarite in direct pe Digisport si Telekom Sport si LiveText pe HotNews. ro.

Simona Halep, prima reactie dupa ce a invins-o pe Karolina Pliskova: Mi-au dorit foarte mult sa castig. Am incercat sa ma apar foarte bine

Simona Halep, numarul 3 mondial, a invins-o duminica, in trei seturi, 6-4, 5-7, 6-4, pe Karolina Pliskova 5 WTA), iar echipa de Fed Cup a Romaniei conduce Cehia cu scorul de 2-1 dupa primele trei partide ale.

LiveText Simona Halep vs Karolina Pliskova 6-4, 5-7, 6-4/ Romnia, la o singura victorie distanta de semifinalele FedCup

Simona Halep a adus al doilea punct al Romaniei in confruntarea cu Cehia din primul tur al Grupei Mondiale FedCup. Simona a invins-o pe Karolina Pliskova dupa un meci maraton, de doua ore si 37 de minute, scor 6-4, 5-7, 6-4. Romania se poate impune dupa meciul urmator, cand Mihaela Buzarnescu o va intalni, cel mai probabil, pe Katerina Siniakova invinsa sambata de Halep). A doua partida de duminica va fi transmisa in direct pe DigiSport 1, Telekom Sport 2 si LiveText pe HotNews. ro.

LIVE Karolina Pliskova - Simona Halep in Fed Cup (14:00)

Confruntarea Cehia - Romania din sferturile Grupei Mondiale a Fed Cup se reia, duminica, cu meciul vedeta al liderelor celor doua echipe, Karolina Pliskova si Simona Halep.

LIVE Karolina Pliskova - Simona Halep in Fed Cup

Asa am trait Karolina Pliskova - Simona Halep in Fed Cup

Confruntarea Cehia - Romania din sferturile Grupei Mondiale a Fed Cup s-a reluat duminica, cu meciul vedeta al liderelor celor doua echipe, Karolina Pliskova si Simona Halep.

actualitate, 22:00