05:45

LECTIE DE CIVILIZATIE la Campionatul Mondial: Fanii japonezi au ramas sa stranga gunoiul din tribune la finalul meciului (VIDEO)

Japonia a parasit Campionatul Mondial din Rusia in optimi dupa un meci dramatic cu Belgia scor 3-2), desi a condus cu 2-0 in minutul 68. Desi au fost rapusi de durere dupa infrangerea dramatica,. continuă pe B1

FOTO VIDEO Devastati de durere dupa esecul cu Belgia, fanii japonezi au impresionat prin comportamentul lor: au ramas sa strnga gunoiul din tribune

Japonia a parasit Campionatul Mondial din Rusia in optimi dupa un meci dramatic cu Belgia scor 3-2), desi conducea cu 2-0 in minutul 68. infrangerea dureroasa a nationalei nu i-a impiedicat pe suporterii niponi sa aiba un comportament admirabil la sfarsitul meciului de pe Rostov Arena. Dupa fluierul de final, ei au ramas si au curatat de gunoaie sectorul de stadion pe care l-au ocupat.

Moment inedit la CAMPIONATUL MONDIAL: Presedinta Croatiei a petrecut alaturi de suporteri calificarea in SFERTURI (FOTO, VIDEO)

Presedinta Croatiei, Kolinda Grabar-Kitarovic, a refuzat sa stea in loja oficiala in timpul meciului nationalei de la Campionatul Mondial. Ea a fost surprinsa in timp ce stateaprintre suporteri.

VIDEO Deciziile cruciale luate cu ajutorul VAR la Campionatul Mondial

Arbitrajul video este folosit in premiera la un eveniment major, Campionatul Mondial din 2018, iar pana acum, au fost mai multe decizii cruciale luate de arbitri astfel. S-a vorbit mult despre arbitrajul video inaintea inceperii meciurilor de la Cupa Mondiala, iar parerile au fost impartite. Am remarcat pana acum ca astfel de decizii au potentialul [].

Un lider PSD insinueaza ca Rusia a provocat ploi si furtuni in Romania ca sa aiba vreme buna la Campionatul Mondial. Dumitru Prunariu il sustine

Europarlamentarul PSD Ioan Mircea Pascu insinueaza ca Rusia manipuleaza clima pentru a avea vreme frumoasa in timpul Campionatului Mondial de fotbal. Liderul PSD este sustinut de cosmonautul Dumitru Prunariu, fost ambasador al Romaniei la Moscova.

Un lider PSD insinueaza ca Rusia a provocat ploi in Romania ca sa aiba vreme buna la Campionatul Mondial de fotbal. Dumitru Prunariu il sustine

actualitate, 05:45