08:45

Lidera Wta

VIDEO Iga Swiatek, campioana la WTA Roma in fata Arynei Sabalenka - Al patrulea titlu din acest an

Lidera mondiala Iga Swiatek a cucerit pentru a treia oara trofeul turneului de categorie WTA 1000 de la Roma, dupa ce a invins-o in finala pe Aryna Sabalenka 2 WTA), scor 6-2, 6-3.

Simona Halep avea dureri la picior inainte sa ajunga la Paris

Fosta lidera mondiala a abandonat in primul ei meci pe zgura dupa doi ani, la Trofeul Clarins de la Paris, competitie de categorie WTA 125.

Simona Halep, interviu despre scandalul de dopaj care i-a schimbat viata - Care este al treilea titlu major din cariera fostei lidere WTA

Doar un set si jumatate a rezistat Simona Halep la Trofeul Clarins, sportiva de 32 de ani fiind nevoita sa se retraga din cauza unor probleme la genunchiul stang. Tot miercuri, Tennis Channel a publicat un interviu in care fosta lidera mondiala a vorbit despre cat de important este verdictul dat de Tribunalul de Arbitraj Sportiv in cazul sau de dopaj, despre Patrick Mouratoglou si Chris Evert, dar si despre modificarile survenite in viata ei dupa acest moment care i-a marcat cariera.

Simona Halep a abandonat in al doilea meci dupa revenirea in tenis

Fosta lidera mondiala s-a retras din cauza unei probleme la genunchi in meciul cu McCartney Kessler din Statele Unite, in primul tur la turneul WTA 125 de la Paris. Simona Halep n-a primit invitatie si nu va juca la Roland Garros .

Simona Halep s-a retras de la Trofeul Clarins dupa un set si jumatate

Simona Halep a castigat primul set disputat impotriva americancei McCartney Kessler locul 123 mondial), dar fosta lidera WTA a acuzat probleme la genunchiul stang si nu a reusit sa duca la capat primul meci jucat pe zgura, suprafata ei favorita, dupa doi ani. Dubla campioana de Grand Slam s-a retras de la Trofeul Clarins WTA 125, are loc la Paris) dupa o ora si 26 de minute de joc, la scorul de 7-5, 2-3.

VIDEO Simona Halep, aparitie surprinzatoare pe cel mai important teren de la Roland Garros

Simona Halep nu a fost inclusa de organizatorii de la Roland Garros pe lista jucatoarelor care primesc wild card pentru editia din acest an, insa acest lucru nu a impiedicat-o pe fosta lidera WTA sa se antreneze pe arena Philippe Chatrier.

Ploaia amana revenirea Simonei Halep pe teren

Simona Halep o va intalni pe McCartney Kessler din Statele Unite in primul tur al turneului WTA 125 de la Paris. Cu cine va juca Simona Halep in primul tur la turneul WTA 125 de la Paris. Ghinion pentru fosta lidera mondiala Un nou wild card pentru Simona Halep .

Iga Swiatek, in sferturi la WTA Roma Victorie in fata triplei castigatoare de Grand Slam

Lidera mondiala si-a respectat statutul de favorita in optimile WTA Roma si a invins-o in doua seturi pe germana Angelique Kerber 331 WTA), scor 7-5, 6-3.

Cu cine va juca Simona Halep in primul tur la turneul WTA 125 de la Paris. Ghinion pentru fosta lidera mondiala

Simona Halep revine pe teren in aceasta saptamana cu ocazia turneului Trophee Clarins de categorie inferioara.

VIDEO Simona Halep se intoarce pe zgura - Mesajul transmis de la Paris

Simona Halep va juca pentru prima oara dupa doi ani pe zgura, fosta lidera mondiala urmand sa participe la Trofeul Clarins 13-19 mai). Organizatorii turneului de categorie WTA 125 au postat un videoclip in care romanca vorbeste despre revenirea in Paris, orasul ei preferat.

Lidera mondiala, in optimi la WTA Roma - Revenire spectaculoasa in setul secund

Iga Swiatek a facut sambata pasul in optimile turneului WTA 1000 de la Roma, lidera clasamentului mondial invingand-o in doua seturi pe kazaha Yulia Putintseva.

Lidera mondiala, debut in forta la WTA Roma Doar doua gameuri pierdute

Iga Swiatek s-a calificat joi fara mari probleme in turul al treilea al turneului WTA 1000 de la Roma, dupa ce a invins-o in doua seturi pe americanca Bernarda Pera 77 WTA), scor 6-0, 6-2.

Simona Halep revine pe teren inainte de Roland Garros

Fosta lidera mondiala a acceptat invitatia organizatorilor unui turneu de categorie WTA 125 la Paris.

VIDEO Iga Swiatek, campioana in premiera la WTA Madrid - Victorie contra marii rivale, dupa ce a salvat trei mingi de meci

Iga Swiatek este noua campioana de la WTA Madrid, lidera mondiala salvand trei mingi de meci pana la o victorie dramatica obtinuta impotriva marii rivale, Aryna Sabalenka, scor 7-5, 4-6, 7-67).

Lidera mondiala, in finala la WTA Madrid - A surclasat o finalista de Grand Slam

Iga Swiatek s-a calificat in finala turneului WTA 1000 de la Madrid, lidera clasamentului mondial trecandu-si in palmares o noua victorie categorica in fata unei adversare de top: Madison Keys finalista la US Open 2017) a obtinut doar patru game-uri in meciul de joi.

Lidera mondiala, in semifinale la WTA Madrid dupa ce a revenit de la 0-1 la seturi

Beatriz Haddad Maia i-a furat liderei mondiale primul set la actuala editie a WTA Madrid, Iga Swiatek fiind nevoita sa revina de la 0-1 pentru a obtine o calificare muncita in semifinalele de la Caja Magica 4-6, 6-0, 6-2).

Lidera mondiala, in sferturi la WTA Madrid - A avut probleme doar in primul game

Sara Sorribes Tormo ocupanta a locului 55 mondial) i-a pus probleme liderei mondiale doar in primul game al partidei de pe Manolo Santana. Dupa ce a fost condusa cu 1-0, Iga Swiatek a pus in scena o serie impresionanta de 12 gameuri consecutive castigate 6-1, 6-0).

Sorana Cirstea, eliminata clar de la WTA Madrid de lidera mondiala

Aflata intr-o dispozitie fantastica de joc, Iga Swiatek nu i-a oferit Soranei Cirstea mari sperante in meciul din turul al treilea de la WTA Madrid. Lidera mondiala s-a impus, scor 6-1, 6-1, la capatul unui meci de o ora si 18 minute.

WTA Madrid: Iga Swiatek s-a calificat in turul al treilea Urmeaza duelul cu Sorana Cirstea

Iga Swiatek a trecut fara mari probleme de runda a doua a turneului WTA 1000 de la Madrid, scor 6-2, 6-4 in fata chinezoaicei Xiyu Wang 52 WTA). in turul al treilea, lidera mondiala o va intalni pe Sorana Cirstea.

Sorana Cirstea, in turul al treilea la WTA Madrid Posibil duel cu lidera mondiala

Sorana Cirstea a debutat cu dreptul la turneul WTA 1000 de la Madrid, dupa victoria din turul al doilea in fata filipinezei Alexandra Eala 170 WTA), scor 6-3, 66)-7, 6-4.

actualitate, 08:45