01:05

Liga 1: Meciul dintre FC Viitorul si Poli Iasi, intrerupt din cauza cetii dense

Meciul FC Viitorul - Poli Iasi, care se desfasoara la Ovidiu, a fost intrerupt in minutul 69, din cauza vizibilitatii reduse. continuă pe Hotnews

Viitorul - Poli Iasi 0-0. Pierduti in ceata! Meciul oprit in minutul 68 din cauza vizibilitatii scazute

Partida de la Ovidiu a fost abandonata din cauza vizibilitatii reduse. Dupa mai bine de jumatate de ora de intrerupere, arbitrul Andrei Chivulete a revenit pe teren alaturi de jucatorii celor doua formatii pentru a verifica daca sunt indeplinite conditiile regulamentare de joc. Cum ceata nu a permis reluarea partidei, la 22:55 centralul a decis revenirea definitiva la vestiare spre nemultumirea unora dintre jucatori. O decizie cu privire la reluarea meciului va fi comunicata ulterior. Meciul a fost intrerupt in minutul 68 la scorul de 0-0.

Arbitrajul lui Istvan Kovacs, criticat dupa meciul dintre Braga si AS Roma: A fost slab, sub calitatea celor doua echipe

Tehnicianul echipei Sporting Braga, Carlos Carvahal, a criticat, joi seara, prestatia brigazii de arbitri condusa de Istvan Kovacs la meciul cu AS Roma, pierdut de portughezi cu scorul de 0-2, in Europa League.