18:15

LIVE TEXT Halep - Dias 3-1, OPTIMI Wimbledon

Simona Halep, cap de serie numarul 3, joaca, marti, de la ora 13. 30, ora Romaniei, in optimile turneului de la Wimbledon, impotriva jucatoarei te tenis Zarina Dias Kazahstan), locul 72 WTA. Meciul este transmis in format live text pe romanialibera. ro. continuă pe România Liberă

LIVE TEXT Belgia - SUA, ora 23.00, in optimile Cupei Mondiale din Brazilia

Belgia joaca, marti seara, de la ora 23. 00, impotriva SUA, in ultimul meci al optimilor de finala de la Mondialul brazilian. Partida, disputata la Salvador, se anunta una dintre cele mai echilibrate din optimile Cupei Mondiale. Meciul este transmis live text pe romanialibera. ro.

LIVE TEXT Olanda - Mexic, ora 19.00. Duel cu surprize in optimile Cupei Mondiale

Olanda - Mexic este cel de-al treilea meci din optimile Cupei Mondiale din Brazilia. Olanda si Mexic se intalnesc, duminica, de la ora 19. 00, pe Estadio Castelao, din Fortaleza, intr-un meci la finalul caruia una dintre echipe va pleca acasa. Partida va fi transmisa pe posturile TVR si va putea fi urmarita live text pe romanialibera. ro.

LIVE TEXT Olanda - Mexic: 0-0. A inceput duelul din optimile Cupei Mondiale

LIVE TEXT Olanda - Mexic: 2-1. Olandezii merg in sferturile Cupei Mondiale

Simona Halep - Dias 6-3, 6-0. Romanca s-a calificat in sferturile Wimbledon

Simona Halep, cap de serie numarul 3, s-a calificat in sferturile turneului de Grand Slam de la Wimbledon, dupa ce a invins-o pe Zarina Dias Kazahstan), locul 72 WTA, cu scorul de 6-3, 6-0.

Live Text: Simona Halep-Belinda Bencic, in turul trei la Wimbledon, dupa ora 19

Simona Halep joaca, azi, pentru un loc in optimile turneului de la Wimbledon, al treilea Mare Slem al anului. Adversara Simonei Halep este sportiva Belinda Bencic, din Elvetia, locul 71 mondial. Programul este intarziat din cauza ploii.

Live Text: Simona Halep-Belinda Bencic, in turul trei la Wimbledon

Simona Halep joaca azi, dupa ora 15. 30 pentru un loc in optimile turneului de la Wimbledon, al treilea Mare Slem al anului.

Live Text: Simona Halep-Belinda Bencic 6-4, 0-0

Live Text: Argentina- Elvetia, ora 19, in optimile Cupei Mondiale

Argentina si Elvetia joaca azi, de la ora 19, ora Romaniei pentru un loc in sferturile de finala ale Cupei Mondiale. Castigatoarea va juca in sferturi cu echipa care va iesi victorioasa din intalnirea Belgia- SUA, ultima din optimi.

Live Text: Columbia- Uruguay 2-0, in optimile Cupei Mondiale

Columbia- Uruguay a stat sub semnul intrebarii dupa ce jucatorii din Uruguay au anuntat ca vor boicota meciul din optimi din cauza suspendarii drastic disctata impotriva lui Luis Suarez. Spiritele s-au calmat insa si uruguayenii au decis sa isi joace sansa pana la capat.

actualitate, 18:15