19:45

LIVE Text Simona Halep vs Elise Mertens (de la ora 12:10)

Prima partida a zilei de pe arena Philippe-Chatrier le aduce fata in fata pe Simona Halep 1 WTA) si Elise Mertens 16 WTA), cele doua jucatoare luptandu-se pentru un loc in sferturile de finala de la Roland Garros. Meciul va fi transmis in direct pe Eurosport si LiveText pe HotNews. ro. continuă pe Hotnews

LIVE Text Simona Halep vs Elise Mertens 6-2, 4-0

VIDEO Roland Garros: Simona Halep vs Elise Mertens 6-2, 6-1 / Halep, la nivelul maxim - Calificare lejera n sferturi

Simona Halep 1 WTA) a inceput a doua saptamana la Roland Garros cu o evolutie aproape de perfectiune in partida cu Elise Mertens 16 WTA). Liderul mondial a avut nevoie de doar 59 de minute pentru a inchide meciul in doua seturi, scor 6-2, 6-1, obtinand astfel calificarea in sferturile de finala ale Grand Slam-ului de la Paris. inceputul meciului a fost unul echilibrat, insa totul s-a naruit in jocul belgiencei dupa game-ul al treilea, cand Halep a reusit break-ul. De atunci, meciul a mers intr-o singura directie, jucatoarea noastra a avut solutii la toate loviturile lui Mertens, a fost agresiva si a facut diferenta cu serviciul.

SIMONA HALEP-ELISE MERTENS LIVE TEXT. Romanca la un pas de sferturi, la Roland Garros

Simona incepe bine meciul cu belgianca si face breakul. Halep a castigat singura partida cu Mertens, la Madrid, in turul al doilea, cu 6-0, 6-3.

LIVE Text Simona Halep vs Andrea Petkovic 0-2

Pentru un loc in optimile de la Roland Garros, Simona Halep 1 WTA) se va duela cu Andrea Petkovic Germania, 107 WTA), intr-o reeditare a semifinalei din 2014 a turneului de Grand Slam de la Paris. Confruntarea va avea loc pe Terenul 18, dupa ora 17:45, putand fi urmarita in direct pe Eurosport si LiveText pe HotNews. ro.

LIVE Text Simona Halep vs Andrea Petkovic 7-5, 2-0

LIVE TEXT Simona Halep contra Elise Mertens in optimi la Roland Garros (12:00)

Lidera mondiala Simona Halep o va intalni pe Elise Mertens, luni, in optimile de finala de la Roland Garros.

LIVE TEXT Simona Halep contra Elise Mertens in optimi la Roland Garros

LIVE TEXT Simona Halep contra Andrea Petkovic in turul 3 la Roland Garros

Simona Halep o intalneste pe Andrea Petkovic din Germania, sambata, intr-un meci care conteaza pentru turul 3 la Roland Garros, turneul unde jucatoarea noastra are prima sansa la castigarea trofeului pus in joc.

VIDEO Roland Garros: Simona Halep vs Andrea Petkovic 7-5, 6-0/ Misiune usoara dupa accidentarea nemtoaicei - Halep, calificata n optimi

Simona Halep 1 WTA) s-a calificat in optimile de finala de la Roland Garros, dupa o victorie in minimum de seturi reusita in fata nemtoaicei Andrea Petkovic 107 WTA), scor 7-5, 6-0. Primul set al intalnirii de pe Terenul 18 a fost unul extrem de echilibrat, cu multe rasturnari de situatie, Halep fiind nevoita sa revina de la 0-2. Accidentarea nemtoaicei din startul mansei a doua a schimbat insa complet jocul. Petkovic s-a deplast foarte greu in teren, nu a mai putut mentine acelasi nivel, iar liderul mondial a defilat. in runda urmatoare, Halep o va infrunta pe Elise Mertens Belgia, 16 WTA).

VIDEO Roland Garros: Simona Halep vs Andrea Petkovic 7-5, 6-0 / Misiune usoara dupa accidentarea nemtoaicei - Halep, calificata n optimi

actualitate, 19:45