19:15

LiveScore Irina Begu vs Lin Zhu 6-1, 3-1

Irina Begu 116 WTA) joaca astazi in primul tur la Roland Garros, unde o intalneste pe chinezoaica Lin Zhu 106 WTA). Partida se disputa pe Terenul 12, de la ora 12:00 ora Romaniei). Va fi prima intalnire directa dintre cele doua jucatoare. continuă pe Hotnews

LiveScore Irina Begu vs Lin Zhu (de la ora 12:00)

Roland Garros: Irina Begu vs Lin Zhu 6-1, 6-1 / Debutul perfect - Victorie in 58 de minute

Meciul de debut al Irinei Begu 116 WTA) la Roland Garros a fost mai degraba un antrenament cu public. Romanca a dominat-o autoritar pe chinezoaica Lin Zhu 106 WTA), aflata la prima sa participare pe tabloul principal al Grand Slam-ului parizian. Begu a cedat doar doua game-uri si a obtinut calificarea in turul urmator dupa 58 de minute de joc scor 6-1, 6-1).

actualitate, 19:15