15:45

Lumea fotbalului lasata cu gura cascata dupa Manchester City - Tottenham

Sapte goluri in 90 de minute, patru marcate in primele 11 minute ale meciului, un gol anulat in prelungiri pentru un offside la interventia VAR, acelasi VAR care n-a vazut hentul de la golul trei marcat de Tottenham. continuă pe Online Sport

LiveText Manchester City vs Tottenham / Porto vs Liverpool (de la ora 22:00) - Echipele de start

Cel mai interesant duel al serii este de departe cel dintre Manchester City si Tottenham. Batalia decisiva pentru calificarea in semifinalele Champions League are loc pe Etihad Stadium, dupa ce echipa lui Pochettino s-a impus cu 1-0 in tur. Cetatenii sunt hotarati sa intoarca scorul si sa ajunga in penultimul act pentru a doua oara in istorie. Pe Estadio do Dragao se intalnesc Porto si Liverpool. Dupa 2-0 in tur, cormoranii sunt deja cu un pas in semifinale. E greu de crezut ca elevii lui Conceicao mai pot schimba soarta calificarii. Partidele incep de la ora 22:00 si vor fi transmise in direct pe Digi Sport, Telekom Sport, Look si LiveText pe HotNews. ro.

LiveText Manchester City vs Tottenham 3-2 (3-3 la general) / Porto vs Liverpool 0-1 (0-3 la general) - Rep. I

Manchester City, VAR-ul si eliminarea dramatica vs Tottenham / Liverpool, calificare en-fanfare cu Porto

Ultimele partide din sferturile Champions League au oferit un adevarat spectacol, cele patru echipe inscriind nu mai putin de 12 goluri in total. Pe Etihad Stadium, Manchester City si Tottenham au inceput in forta, iar dupa 11 minute tabela arata 2-2. Cetatenii aveau scor de calificare dupa o ora de joc, insa un gol inscris cu soldul de Llorente si VAR-ul gol anulat in prelungiri) au stat in calea bucuriei lui Pep Guardiola. S-a terminat 4-3 pentru gazde, insa Tottenham s-a calificat in semifinale datorita golurilor marcate in deplasare 4-4 la general) si se va duela cu Ajax pentru un loc in finala. Liverpool a intregit tabloul penultimului act duel cu Barcelona), dupa ce a invins-o si in retur pe Porto, scor 4-1 6-1 la general).

Champions League: Manchester City vs Tottenham, duelul de foc al serii; Porto primeste vizita lui Liverpool

VIDEO Manchester City - Tottenham 4-3 / Thriller pe Etihad Stadium - Trupa lui Guardiola, tradata de VAR si eliminata dramatic in sferturi

Etihad Stadium a fost gazda unui meci absolut nebun intre Manchester City si Tottenham. Dupa doar 11 minute de la fluierul de start, se marcasera deja patru goluri, cate doua de fiecare parte. Spectacolul a continuat, cetatenii au intrat in avantaj la pauza, iar in minutul 59 aveau scor de calificare 4-2). Tottenham a redus din diferenta, iar golul lui Llorente 73') avea sa fie decisiv pentru calificarea in semifinale. Finalul a adus o faza controversata, Sterling a inscris pentru 5-3, dar reusita a fost anulata de VAR pe motiv de ofsaid.

Tottenham produce surpriza si o elimina pe Manchester City

Pentru prima data in istoria clubului, londonezii de la Tottenham Hotspur vor evolua in semifinalele Ligii Campionilor. Aceasta dupa eliminarea in sferturi a super favoritilor de la Manchester City gratie golurilor marcate in deplasare.

Fanii lui Manchester City au innebunit la faza asta!

Numai in pielea suporterilor lui Manchester City sa nu fi fost, miercuri seara, in finalul meciului cu Tottenham din returul sferturilor Champions League.

actualitate, 15:45