22:45

Maria Sharapova s-a batut singura la primul meci din 2020

Revenita in circuit la patru luni si jumatate distanta de la ultimul meci oficial, Maria Sharapova a pierdut in prima zi la Brisbane, Australia. continuă pe Online Sport

Victorie categorica pentru Real Madrid in primul meci din 2020

Anul 2020 a debutat cum nu se poate mai bine pentru Real Madrid, echipa aflata in lupta pentru titlul din La Liga.

Hattrick pentru Cristiano Ronaldo in primul meci din 2020

Portughezul Cristiano Ronaldo a facut spectacol in prima partida sustinuta in 2020 pentru Juventus Torino.

Cupa EHF (f): Gloria Bistrita, remiza cu MKS Lublin in primul meci din Grupa C

CS Gloria 2018 Bistrita-Nasaud a terminat la egalitate cu formatia poloneza MKS Lublin SA, 22-22 12-10), duminica, in deplasare, la debutul in Grupa C a Cupei EHF la handbal feminin.

VIDEO WTA Brisbane: Maria Sharapova, eliminata in turul intai de locul 53 WTA

Maria Sharapova 147 WTA) nu a stat prea mult la turneul WTA de la Brisbane, rusoaica fiind eliminata in turul intai de Jennifer Brady SUA, locul 53 WTA). Beneficiara a unui wild-card, Masha a cedat dupa un meci care a durat doua ore si 16 minute 6-3, 1-6, 6-73)).

VIDEO Sevilla, incurcata de Athletic Bilbao in primul meci al anului (scor 1-1)

Sevilla, ocupanta locului trei in LaLiga, a incheiat la egalitate prima partida disputata in 2020, scor 1-1 cu Athletic Bilbao, pe Estadio Ramon Sanchez Pizjuan, in etapa a 19-a a campionatului din Spania.

Wozniacki a zburdat in primul meci din turul de adio. Semnalul transmis la Auckland

Caroline Wozniacki a pasit apasat in turul de adio din tenisul mondial, cu o victorie categorica in fata tinerei reprezentante a Noii Zeelande, Paige Mary Hourigan 22 ani, 447 WTA): victorie in 53 de minute, scor 6-1, 6-0.

Cursul euro ar putea sa se mute in intervalul 4.8-4.9 lei in primul trimestru din 2020 (raport)

Avem un inceput calm de an in Romania, cursul euro inchizand anul sub 4,78 lei si nu a derapat semnificativ pana acum. Ratele ROBOR au crescut in a doua jumatate a anului din cauza platilor consistente efectuate inainte de sfarsitul anului, dar se asteapta sa se recupereze, deoarece lichiditatea disponibila va depasi piata monetara, arata un raport transmis luni dupa-amiaza investitorilor de catre economistii UniCredit Bank.

actualitate, 22:45