16:45

Marius Copil, eliminat in primul tur la Miami Open, dupa un meci care a durat doar 77 de minute

Jucatorul de tenis Marius Copil continua pasa poarta prin care trece de la reluarea sezonului. Joi seara, romanul a pierdut pentru a noua oara in cele 12 meciuri jucate anul acesta. continuă pe Adevărul

Marius Copil, invins in primul tur la Miami (ATP)

Tenismanul roman Marius Copil a fost invins de spaniolul Albert Ramos Vinolas, cu 6-4, 6-2, joi, in prima runda a turneului ATP Masters 1. 000 de la Miami Florida), dotat cu premii totale de 8.

LIVE Begu - Andreescu in primul tur la Miami Open (dupa 21:00)

Ploaia a amanat inceputul meciului dintre Irina Begu si Bianca Andreescu pentru joi seara. Partida ar fi trebuit sa se dispute miercuri, dar a fost reprogramat din cauza conditiilor meteo. Nu ai TV? Apasa aici pentru a vedea meciul live video .

Begu pierde meciul cu Andreescu de la set si 5-1!

Irina Begu a fost eliminata de Bianca Andreescu, joi seara, in primul tur la Miami Open dupa ce a condus cu un set si a avut 5-1 in setul al doilea! Nu ai TV? Apasa aici pentru a vedea meciul live video .

LIVE Begu - Andreescu in primul tur la Miami Open (joi, 1:30)

In aceasta noapte de la 1:30 transmitem live text partida dintre Irina Begu si Bianca Andreescu din primul tur la Miami Open.

Meciul Begu - Andreescu din primul tur la Miami Open amanat pentru joi din cauza ploii

In aceasta noapte de la 1:30 ar fi trebuit sa transmitem live text partida dintre Irina Begu si Bianca Andreescu din primul tur la Miami Open. Ploia a dat peste cap programul si toate partidele ramase de disputat au fost reprogramate pentru joi. Nu ai TV? Apasa aici pentru a vedea meciul live video .

Andreescu da de o romanca in primul tur la Miami: Ghinion teribil pentru o jucatoare din echipa de Fed Cup

Bianca Andreescu, revelatia acestui sezon in circuitul feminin, nu va avea timp de odihna dupa triumful din California. Pentru ea urmeaza o noua aventura la Miami Open, in aceasta saptamana.

Miami Open: Marius Copil a parasit competitia in primul tur

Marius Copil 73 ATP) si-a luat la revedere de la turneul Masters de la Miami inca din runda inaugurala. Romanul a fost invins de spaniolul Albert Ramos-Vinolas 31 de ani, 86 ATP), scor 6-4, 6-2, dupa o partida care a durat o ora si 18 minute.

Miami Open: Irina Begu si Marius Copil vor debuta in noaptea de miercuri spre joi

Programul zilei de marti de la Miami Open a fost dat peste cap de ploaie, astfel ca toate partidele au fost amanate pentru miercuri. Irina-Camelia Begu si Marius Copil sunt primii sportivi din Romania care vor debuta la competitia americana, meciurilor lor urmand sa aiba loc in aceasta noapte.