09:45

Marius Copil, victorie in fata lui Diego Schwartzman

Jucatorul Marius Copil si-a facut un frumos cadou chiar in ziua cand a implinit 29 ani prin calificarae in sferturile turneului ATP de la Antwerp, Belgia. continuă pe Online Sport

Cel mai frumos cadou! Marius Copil, victorie la Antwerp, chiar de ziua sa

Tenismanul roman Marius Copil s-a calificat, joi, in sferturile de finala ale turneului ATP de la An.

ATP Antwerp: Marius Copil, in sferturi dupa o victorie mare contra lui Diego Schwartzman (15 ATP)

Marius Copil 92 ATP) a reusit unul dintre cele mai bune meciuri din acest an, jucatorul nostru reusind sa-l invinga pe Diego Schwartzman 15 ATP), rezultat in urma caruia s-a calificat in sferturile turneului ATP de la Antwerp. Marius a fructificat a patra minge de meci avuta: 6-4, 5-7, 7-67). Copil si-a facut un frumos cadou de ziua sa, el implinind joi 29 de ani.

ATP Antwerp: Marius Copil s-a calificat in optimi

Venit din calificari, Marius Copil 92 ATP) a ajuns in optimile turneului ATP de la Antwerp, dupa o victorie in doua seturi cu argentinianul Federico Delbonis 77 ATP), scor 6-4, 7-63), dupa o ora si 29 de minute.

VIDEO Marius Copil, sarbatorit de organizatorii turneului din Antwerp in ziua in care a implinit 29 de ani

Marius Copil 92 ATP) s-a calificat in sferturile de finala ale turneului din Antwerp Belgia), joi, in ziua in care a implinit 29 de ani, prilej pentru organizatorii intrecerii de a-l sarbatari pe tenismenul roman.

ATP Antwerp: Andy Murray s-a calificat in sferturi - Duel cu Marius Copil (Rezultatele zilei)

Andy Murray 243 ATP) l-a invins in doua seturi pe Pablo Cuevas 45 ATP), cap de serie numarul 8, scor 6-4, 6-3, calificandu-se in sferturile turneului de la Antwerp. Fostul lider mondial il va infrunta in meciul urmator pe Marius Copil 92 ATP).

actualitate, 09:45