11:15

Mihaela Buzarnescu s-a calificat in turul al doilea la Wimbledon

Mihaela Buzarnescu, locul 28 WTA si cap de serie numarul 29, s-a calificat in turul doi la Wimbledon, al treilea turneu de Grand Slam al anului. Mihaela Buzarnescu a trecut de Arina Sabalenka din Belarus, locul. continuă pe Antena3

Wimbledon: Mihaela Buzarnescu, calificare muncita n turul doi; Gabriela Ruse, eliminata de Radwanska dupa ce a ratat sase mingi de meci

A pierdut primul set in tiebreak, dar nu a renuntat la lupta, iar victoria i-a revenit dupa un meci de o ora si 55 de minute. Mihaela Buzarnescu este in turul doi la Wimbledon, dupa ce a trecut de Aryna Sabalenka 32 WTA). Drama zilei a venit, din pacate, de pe terenul unde a evoluat Elena Gabriela Ruse: jucatoarea noastra a avut sase mingi de meci cu Agnieszka Radwanska, insa a pierdut dupa un meci maraton de doua ore si 40 de minute.

Irina Begu si Mihaela Buzarnescu, S-AU CALIFICAT in finala de la Eastbourne. Cu cine se vor CONFRUNTA romancele

Begu si Buzarnescu au reusit sa se califice in finala de la Eastbourne. in semifinale, cele doua au trecut de perechea Nadiya Kichenok Ucraina)/ Ekaterina Makarova Rusia), scor 4-6; 6-0; 10-6. Cele doua.

actualitate, 11:15