01:05

Novak Djokovic, campion la Roma pentru a cincea oara Sarbul l-a depasit pe Rafael Nadal in clasamentul trofeelor Masters 1000

Novak Djokovic l-a depasit pe rivalul sau Rafael Nadal in clasamentul trofeelor Masters 1000 castigate 36), dupa ce s-a impus, luni, la Roma, in fata argentinianului Diego Schwartzman 15 ATP). continuă pe Hotnews

ATP Roma: Novak Djokovic, in sferturi dupa un meci dificil cu Filip Krajinovic

Sarbul Novak Djokovic a avut parte de o misiune foarte dificila impotriva compatriotului sau Filip Krajinovic 29 ATP). Principalul favorit al turneului Masters de la Roma s-a calificat in sferturi dupa ce s-a impus cu scorul de 7-67), 6-3.

VIDEO Faza zilei: Ce a putut sa-i faca arbitrul lui Novak Djokovic

Arbitrul Nacho Forcadell a oferit faza zilei de sambata de la Foro Italico, in timpul partidei dintre Novak Djokovic si Dominik Koepfer. in setul decisiv, imediat dupa ce sarbul a facut breakul la 1-1, arbitrul de scaun a gresit numele lui Nole spre vizibila iritare a acestuia.

Simona Halep Karolina Plisova 0-0, live video finala de la Roma. Pentru cel mai important titlu din 2020

Simona Halep joaca astazi, de la ora 15:30, finala turneului WTA Roma, de categorie Premier 5. Vor fi 1. 000 de spectatori, conform reglementarilor stabilite de organizatori. Poate fi al treilea titlu consecutiv pentru Simona Halep, dupa cele obtinute la Dubai si la Roma. Simona Halep are 13 victorii consecutive in circuitul WTA, care au adus .

S-a intamplat cu televiziunea care a transmis meciul lui FCSB. Este pentru prima oara in istorie

Televiziunea, in general, se bazeaza pe audiente si pe punctele de rating. Cel mai simplu mod de a face audiete este sportul, si in special meciurile fotbal. Astel se face ca televiziunea fuge dupa contracte de fizuare a acestor evenimente sportive, la nivel mondial. Look Plus a reusit un record de aundiente aseara, la meciul .