01:05

Patricia Tig a castigat primul turneu WTA din cariera la Istanbul, dupa un meci spectaculos

Patricia Tig a castigat turneul de la Istanbul, dupa ce a invins-o in finala WTA pe Eugenie Bouchard. Tig a revenit dupa 2-6 in primul set si s-a impus in decisiv in tiebreak. continuă pe Antena3

Patricia Tig, la primul titlu WTA din cariera. Romanca a castigat finala de la Istanbul cu Bouchard, dupa 8 mingi de meci (VIDEO)

Patricia Tig a castigat primul titlu WTA din cariera, duminica, dupa ce a invins-o pe Eugenie Bouchard din Canada, 2-6 6-1 7-6, intr-un meci absolut dramatic, pe care romanca a reusit sa il inchida.

Patricia Tig obtine primul titlu din cariera. Salt de 30 de locuri in clasamentul WTA

Jucatoarea Patricia Tig a castigat turneul WTA de la Istanbul, primul din cariera, dupa o finala cu Eugenie Bouchard din Canada.

VIDEO Patricia Tig, campioana la Istanbul Romanca a fructificat a opta minge de meci cu Eugenie Bouchard

Patricia Tig 88 WTA) a castigat turneul de la Istanbul, dupa ce a invins-o, duminica, scor 2-6, 6-1, 7-64), pe canadianca Eugenie Bouchard 272 WTA, venita din calificari).

Patricia Tig, prima reactie dupa titlul obtinut la Istanbul

A treia finala WTA din cariera a fost cu noroc pentru Patricia-Maria Tig.

VIDEO Patricia Tig, jucatoarea momentului in tenisul mondial! Salt incredibil in clasamentul WTA

Patricia Tig a castigat primul titlu WTA al carierei, la Istanbul, dupa o finala absolut dramatica. A batut-o pe Eugenie Bouchard, scor 2-6, 6-1, 7-6 4), la capatul unei partide in care a avut nu mai putin de opt mingi de meci. Pentru performanta obtinuta in Turcia, Tig obtine un cec in valoare de 50.

Patricia Tig a castigat turneul de la Istanbul, dupa un meci de foc cu Eugenie Bouchard

Romanca Patricia Tig a castigat finala turneului WTA de la Istanbul, invingand-o in finala pe canadi.

VIDEO WTA Istanbul: Patricia Tig s-a calificat in semifinale Victorie categorica in fata unei jucatoare din Top 50 WTA

Patricia Tig 88 WTA) s-a calificat, vineri, in semifinalele turneului de la Istanbul, cu premii totale de 275. 000 de dolari.

VIDEO WTA Istanbul: Patricia Tig s-a calificat in finala Duel cu Eugenie Bouchard

Jucatoarea romana de tenis Patricia Tig s-a calificat in finala turneului WTA de la Istanbul, dotat cu premii totale de 225. 500 dolari, sambata seara, dupa ce a invins-o in penultimul act pe cehoaica Tereza Martincova, cu 6-3, 6-3.

Patricia Tig, calificare en fanfare in sferturile turneului WTA Istanbul

Jucatoarea romana de tenis Patricia Tig s-a calificat in sferturile de finala ale turneului WTA de l.

WTA Istanbul: Patricia Tig s-a calificat in sferturile de finala

Jucatoarea Patricia Tig, locul 88 WTA, s-a calificat, joi, in sferturile de finala ale turneului de la Istanbul, cu premii totale de 275. 000 de dolari.