00:07

Petra Kvitova a cstigat turneul de la Sydney, dupa o lupta crncena cu Ashleigh Barty

Petra Kvitova 8 WTA) s-a impus in finala de la Sydney, dupa o partida dificila impotriva lui Ashleigh Barty 15 WTA), scor 1-6, 7-5, 7-63). Jucatoarea ceha a revenit in setul decisiv de la 0-3, a ratat de doua ori sansa de a inchide meciul pe propriul serviciu, insa a reusit in cele din urma sa castige al 26-lea titlu din cariera al doilea la Sydney). Barty a pierdut a doua finala consecutiva la turneul australian, dupa un meci intens care a durat doua ore si 19 minute. continuă pe Hotnews

Simona Halep s-a distantat n clasamentul WTA, dupa ce Angelique Kerber a fost nvinsa la Sydney de Petra Kvitova

Jucatoarea germana Angelique Kerber, locul 2 WTA si favorita 2, a fost eliminata, joi, in sferturile de finala ale turneului de categorie Premier de la Sydney, cu premii de 823. 000 de dolari, competitie pe care a castigat-o anul trecut.

actualitate, 00:07