12:30

Qatar Marocului

VIDEO Maroc a invins Brazilia intr-un meci amical

Reprezentativa Marocului a demonstrat ca nu a ajuns intamplator pana in finala mica a Cupei Mondiale din Qatar si a invins selectionata Braziliei, scor 2-1, intr-un meci amical disputat sambata in Tanger.

Nationala Marocului socheaza fotbalul din Africa: infrangere suferita dintr-un motiv incredibil

Revelatia Mondialului din Qatar a devenit surpriza neplacuta a turneului continental.

Zagreb in flacari. Croatii au sarbatorit pana in zori castigarea bronzului la Cupa Mondiala din Qatar FOTO

Selectionata Croatiei a castigat medaliile de bronz la Cupa Mondiala de fotbal din Qatar, dupa ce a invins echipa Marocului cu scorul de 2-1 2-1), sambata, pe Khalifa International Stadium din Ar-Rayyan, in finala mica a competitiei.

Scandal la Cupa Mondiala, dupa disputarea finalei mici. Arbitrul partidei a fost bruscat de marocani

Nationala Croatiei a castigat medalia de bronz la Cupa Mondiala de fotbal din Qatar

Selectionata Croatiei a castigat medalia de bronz la Cupa Mondiala de fotbal din Qatar, dupa ce a invins echipa Marocului cu scorul de 2-1 2-1), sambata, pe Khalifa International Stadium din Ar-Rayyan, in finala mica a competitiei. Vicecampioana mondiala din 2018 s-a impus meritat in fata revelatiei editiei actuale, Marocul, ramasa fara suflu pe linia .

Croatia a castigat bronzul la Mondial: 2-1 cu Maroc in finala mica din Qatar

Selectionata Croatiei a castigat medaliile de bronz la Cupa Mondiala de fotbal din Qatar, dupa ce a invins echipa Marocului cu scorul de 2-1 2-1).

Croatia castiga finala mica la Cupa Mondiala

Locul trei la Cupa Mondiala din Qatar a revenit Croatiei dupa victoria obtinuta in fata Marocului, cu 2-1, sambata, in finala mica.

Croatia, bronz mondial in Qatar 2022 dupa argintul din Rusia 2018! Luka Modric Co au castigat la pas finala mica impotriva Marocului, revelatia turneului

Echipa nationala a Croatiei a castigat sambata finala mica a Cupei Mondiale din Qatar, 2-1 impotriva Marocului, si a cucerit medalia de bronz. Luka Modric si coechiperii sai se clasasera pe podium si la editia gazduita de Rusia in 2018, cand au fost invinsi de Franta in finala mare si si-au adjudecat argintul.

Selectionerul Marocului: A fost putin prea mult pentru noi

Nationala Marocului si-a depasit conditia la Cupa Mondiala din Qatar, unde a ajuns pana in semifinale.

Compania aeriana nationala din Maroc anuleaza zborurile fanilor de la Cupa Mondiala, invocand restrictiile impuse de Qatar

Compania aeriana nationala a Marocului a anuntat ca anuleaza toate zborurile pe care le programase pentru miercuri pentru a transporta fanii la Doha pentru semifinala Cupei Mondiale, spunand ca respecta decizia autoritatilor din Qatar. Fanii care isi rezervasera deja bilete la meci sau camere de hotel nu vor putea sa le foloseasca .

Maroc da o lectie de curaj la Mondialul din Qatar: Cum e abordata semifinala cu Franta

Cand ajungi in semifinalele unui Mondial, e foarte usor sa te multumesti cu ce ai realizat. Nu e insa cazul Marocului!.

QATAR 2022 Presedintele Macron va asista la semfinala Franta - Maroc

Emmanuel Macron se va deplasa la Doha pentru a sustine Franta in semifinalele Cupei Mondiale impotriva Marocului, a anuntat Palatul Elysee.

Secretul succesului Marocului in Qatar: Avantajul africanilor la acest Mondial

Marocanii au scris deja istorie la CM 2022.

Cristiano Ronaldo a plans ca un copil dupa eliminarea Portugaliei de la CM Qatar 2022 VIDEO

Cristiano Ronaldo a iesit in lacrimi de pe terenul de joc, la finalul meciului pierdut de nationala lusitana in fata echipei Marocului, din sferturile de finala de la Campionatul Mondial.

Maroc, prima echipa africana calificata in semifinalele Cupei Mondiale. Portugalia lui Ronaldo ultima victima pe lista marocanilor

Echipa Marocului a trecut de Portugalia, cu 1-0, intr-un sfert de finala disputat, sambata, pe Al Thumama Stadium.

O noua surpriza la Campionatul Mondial din Qatar: Maroc, in semifinale dupa victoria contra Portugaliei, scor 1-0

Portugalia a fost eliminata de Maroc de la Campionatul Mondial, in duelul din sferturile de finala. Nationala Marocului a invins sambata Portugalia cu scorul 1-0. Portughezii au fost ingenunchiati in minutul 41, cand En Nesyri a deschis scorul. Datorita victoriei, Maroc a devenit prima echipa africana din istorie care reuseste sa ajunga intr-o semifinala de Cupa Mondiala! .

Portugalia-Elvetia. Scor fluviu in ultimul meci al optimilor

Au devenit cunoscute toate echipele care s-au calificat in sferturile de finala ale Cupei Mondiale din Qatar. Acestea sunt echipele Argentinei, Tarilor de Jos, Braziliei, Croatiei, Frantei, Angliei, Portugaliei si Marocului.

Marocul s-a calificat in premiera in sferturi, dupa ce a invins Spania la loviturile de departajare

Selectionata Marocului s-a calificat in premiera in sferturile de finala ale Cupei Mondiale de fotbal din Qatar, dupa ce a invins echipa Spaniei cu 3-0 la loviturile de departajare.

Maroc a eliminat Spania la penalty-uri si s-a calificat in sferturile Campionatului Mondial

Maroc este in sferturi la Campionatul Mondial de fotbal din Qatar, dupa ce a trecut de Spania. Scorul a fost 0 0 dupa timpul regulamentar, dar a ajuns la 3-0 dupa penalty-uri. National Marocului va juca in sferturi cu invingatoarea din partida Portugalia Elvetia.

Maroc - Canada. Marocanii termina primii intr-o grupa cu vicecampioana mondiala si cu Belgia

Selectionata Marocului a castigat Grupa F a Cupei Mondiale de fotbal din Qatar, dupa ce a invins echipa Canadei cu scorul de 2-1 2-1), joi, pe Al Thumama Stadium din Doha.

actualitate, 12:30