01:05

Rafael Nadal, in semifinale la Roma - Victorie in doua seturi cu Alexander Zverev

Rafael Nadal a obtinut calificarea in semifinalele turneului de la Roma, ibericul reusind sa-l invinga pe Alexander Zverev in doua seturi 6-3, 6-4). continuă pe Hotnews

ATP Roma: Rafael Nadal, victorie in doua seturi cu Jannik Sinner Programul optimilor

Rafael Nadal, cap de serie numarul 2, l-a invins, miecuri, pe Jannik Sinner, locul 18 ATP, si s-a calificat in optimile turneului de la Roma.

Rafael Nadal, in sferturi la Roma Regele zgurii a fost condus cu set si 3-0 si a salvat doua mingi de meci

Rafael Nadal a avut parte de un duel extrem de dificil, joi, in optimile turneului de la Roma. Marele campion iberic a avut nevoie de trei ore si jumatate pentru a trece de canadianul Denis Shapovalov 14 ATP), scor 3-6, 6-4, 7-63).

WTA Roma: Lidera mondiala s-a calificat in sferturi - Victorie in doua seturi

Ashleigh Barty s-a calificat fara prea mari emotii in sferturile turneului de la Roma WTA 1000) dupa ce a invins-o pe Veronika Kudermetova 28 WTA).

Horia Tecau, in sferturile probei de dublu de la Roma - Victorie in fata lui Andy Murray

Perechea romano-germana Horia TecauKevin Krawietz s-a calificat, joi, in sferturile de finala ale probei de dublu din cadrul turneului de tenis ATP Masters 1000 de la Roma.