13:45

Reactia clara a lui CTP dupa ce a vazut-o pe Simona Halep in 2022. E o veste buna pentru fanii ei

Playtech Playtech,

Cristian Tudor Popescu vine cu o reactie dupa ce a vazut-o pe Simona Halep in 2022. Jurnalistul a vorbit despre primul pas cu dreptul pe care l-a facut sportiva in Melbourne Summer Set 1. Ce a spus despre jucatoarea de tenis? CTP, reactie dupa ce Simona Halep a castigat Melbourne Summer Set 1 Simona Halep . continuă pe Playtech

CTP, dupa finala de la Melbourne: Halep s-a reconectat la nivelul inalt al tenisului mondial. Are inca sete de victorie!

Gazetarul Cristian Tudor Popescu spune ca Simona Halep 20 WTA) are inca sete de victorie, dupa ce romanca a castigat turneul Melbourne Summer Set 1, dupa victoria clara din finala impotriva rusoaicei Veronika Kudermetova.

VIDEO Reactia lui Darren Cahill dupa ce Simona Halep a cucerit titlul de la WTA Melbourne

Darren Cahill i-a fost alaturi, din tribuna, Simonei Halep la finala de la WTA Melbourne Summer Set 1 cu Veronika Kudermetova. Camerele televiziunii australiene au surprins reactia acestuia in momentul in care fosta sa eleva a castigat titlul pe Rod Laver Arena.

Simona Halep, avertisment pentru rivalele din circuit dupa victoria de la Melbourne

Vedeti mai jos ce a declarat Simona Halep dupa victoria obtinuta la Antipozi, in prima competitie la care a participat in 2022.

Simona Halep a castigat turneul de la Melbourne

Simona Halep a castigat turneul de la Melbourne Australia). Halep a invins-o in doua seturi pe rusoaica Veronika Kudermetova. Scorul finalei de la Melbourne a fost 6-2, 6-3. Meciul s-a disputat duminica, 9 ianuarie 2022. Jucatoarea din Romania a castigat pana acum toate cele trei meciuri pe care le-a jucat cu Kudermetova. Imediat dupa victoria .

VIDEO Simona Halep, campioana la WTA Melbourne: Al 23-lea titlu din cariera

Simona Halep a castigat primul titlul WTA pe taram australian sub privirile fostului sau antrenor, Darren Cahill, sportiva noastra cucerind trofeul la Melbourne Summer Set 1. Finala cu Veronika Kudermetova s-a incheiat in doua seturi, scor 6-2, 6-3, dupa o ora si 14 minute. Este titlul 23 din cariera fostei lidere a ierarhiei mondiale. Discursul Simonei Halep dupa titlul castigat la WTA Melbourne - Mesajul transmis lui Darren Cahill .

Simona Halep a castigat trofeul cu numarul 23 din cariera

Simona Halep, locul 20 WTA si cap de serie numarul 2, a castigat, duminica, turneul de categorie WTA 250 Melbourne Summer Set 1, dupa ce a invins-o, in finala, cu scorul de 6-2, 6-3, pe rusoaica Veronika Kudermetova, locul 31 WTA si cap de serie numarul 3.

Simona Halep a castigat finala de la Melbourne

Simona Halep a castigat finala turneului Melbourne Summer Set 1, dupa ce a invins-o pe Veronika Kudermetova.

Simona Halep este noua campioana de la Melbourne. A umilit-o pe adversara din finala

Fanii Simonei Halep sunt in delir! Celebra sportiva are parte de prima veste uriasa din anul 2022. Ea este noua campioana de la Melbourne. Jucatoarea de tenis a reusit sa o umileasca pe adversara in teren la meciul final. Simona Halep castiga Melbourne Summer Set! Victorie pentru Simona Halep! Celebra jucatoare de tenis castiga Melbourne .

Simona Halep a castigat turneul de la Melbourne. A invins-o fara probleme pe rusoaica, in finala

Simona Halep a castigat titlul cu numarul 23 din cariera. Ea s-a impus in doua seturi in fata rusoaicei Veronica Kudermetova, numarul 31 WTA. Cu 6-2, 6-3 a invins-o Halep pe Kudermetova la Melbourne Summer .

Simona Halep, fericita cu trofeul numarul 23, a transmis un mesaj fanilor VIDEO

Simona Halep se bucura foarte mult ca a reusit sa duca primul turneu al anului si asteapta cu nerabdare Australian Open, turneu la care in 2018 a ajuns pana in finala.