01:05

Roger Federer bifeaza prima victorie la Turneul Campionilor

Jucatorul elvetian Roger Federer ramane cu sanse reale in lupta pentru calificarea in semifinale la Turneul Campionilor de la Londra. continuă pe Online Sport

VIDEO Roger Federer, dupa debutul ratat de la Turneul Campionilor: Este foarte simplu, nu mai am voie sa pierd

Roger Federer nu a parut neaparat in apele sale in meciul contra lui Dominic Thiem, iar austriacul s-a impus pana la urma cu un dublu 7-5. Elvetianul stie ce urmeaza: este foarte simplu, nu mai am voie sa pierd. O infrangere si ma intorc acasa, a punctat Fedex.

Dominic Thiem produce surpriza in prima zi la Turneul Campionilor

Jucatorul austriac a furnizat, duminica, prima surpriza la Turneul Campionilor gazduit de O2 Arena din Londra.

Victorie pentru Roger Federer la Turneul Campionilor. Urmeaza meciul cu Novak Djokovic pentru calificare

Elvetianul Roger Federer 3 ATP) s-a remarcat in duelul cu italianul Mattia Berrettini 8 ATP), in cel de-al doilea meci al sau de la Turneul Campionilor.

Turneul Campionilor: Roger Federer, victorie cu Matteo Berrettini

Roger Federer ramane in cursa pentru calificarea in semifinalele Turneului Campionilor dupa ce a trecut, scor 7-62), 6-3, de Matteo Berrettini. Dupa un prim set castigat cu dificultate in tiebreak, elvetianul a reusit break-ul in al doilea si a facut lucrurile sa para mai usoare. De cealalta parte, italianul a fost eliminat din competitie dupa ce a suferit a doua infrangere fara set castigat.

Turneul Campionilor: Roger Federer si victoria obligatorie; Djokovic vs Thiem, meciul zilei

Dupa ce a pierdut in fata lui Dominic Thiem, Roger Federer nu mai are voie sa faca pasi gresiti la Turneul Campionior, iar meciul cu Matteo Berrettini devine unul foarte important. Elvetianul este constient de faptul ca inca o infrangere l-ar putea trimite acasa. in cealalta partida a zilei din Grupa Bjorn Borg se vor intalni Novak Djokovic si Dominic Thiem.

Turneul Campionilor: Veteranul Federer, invins de austriacul Dominic Thiem

Tenismenul austriac Dominic Thiem, locul 5 ATP, l-a invins, duminica, pe elevetianul Roger Federer, .

Stefanos Tsitsipas, prima victorie in fata lui Daniil Medvedev

Grecul Stefanos Tsitsipas a debutat cu dreptul la Turneul Campionilor de la Londra.

Ne asteapta o saptamana de vis: incepe Turneul Campionilor la Londra! Astazi, avem primele meciuri

Turneul Campionilor din acest an de la Londra va fi un duel aprig intre monstri sacri ai tenisului, Nadal, Djokovic si Federer, si noua generatie de jucatori din circuitul masculin.

Turneul Campionilor: Rafael Nadal, invins pentru prima oara de Alexander Zverev

Debutul lui Rafael Nadal 1 ATP) la Turneul Campionilor a fost unul marcat de multe greseli in momente importante. Ibericul, venit dupa o accidentare in zona abdominala s-a retras in semifinalele Masters-ului de la Paris), a pierdut in fata campionului en-titre Alexander Zverev, scor 6-2, 6-4, dupa o ora si 23 de minute de joc.

Turneul Campionilor: infrangere pentru Horia Tecau si Jean-Julien Rojer la meciul de debut

Perechea Horia Tecau Jean-Julien Rojer a pierdut prima partida disputata la Turneul Campionilor editia din 2019), cei doi fiind invinsi dupa un meci de mare lupta de dublul Kevin Krawietz Andreas Mies, scor 7-63), 4-6, 10-6.