17:30

Rohan Dennis: A fost decizia corecta sa abandonez in Turul Frantei

Ciclistul Rohan Dennis, care a abandonat joi in Turul Frantei si a creat confuzie neputand fi localizat rapid de echipa sa, a declarat ca decizia sa de a renunta la cursa a fost una corecta. continuă pe Hotnews

Turul Frantei: Rohan Dennis a abandonat competitia si nu a putut fi localizat cel putin o ora, dupa ce s-ar fi certat cu echipa sa

Ciclistul australian Rohan Dennis nu a putut fi localizat mai mult de o ora dupa ce a abandonat Turul Frantei, joi, iar conducerea echipei sale, Bahrain Merida, nu a oferit nicio explicatie cu privire la abandon, relateaza Reuters.

VIDEO Turul Frantei: Simon Yates (Mitchelton - Scott), victorios in etapa a 12-a Julian Alaphilippe pastreaza tricoul galben

Britanicul Simon Yates Mitchelton - Scott) a castigat, joi, etapa a 12-a din Turul Frantei, desfasurata intre Toulouse si Bagneres-de-Bigorre, pe distanta de 209,5 kilometri. Spaniolul Pello Bilbao Astrana Pro Team) a terminat pe pozitia secunda, in timp ce austriacul Gregor Muhlberger BORA - hansgrohe) a ocupat locul al treilea. Julian Alaphilippe Deceuninck - Quick-Step) a pastrat pozitia de lider al clasamentului general.

VIDEO Turul Frantei: Caleb Ewan (Lotto-Soudal) a castigat etapa a 11-a Julian Alaphilippe ramane cu tricoul galben

Australianul Caleb Ewan Lotto-Soudal) s-a impus, miercuri, in etapa a 11-a a Turului Frantei, desfasurata intre Albi si Toulouse, pe o distanta de 167 de kilometri. Acesta a fost urmat de olandezul Dylan Groenewegen Team Jumbo - Visma) si de italianul Elia Viviani Deceuninck - Quick-Step). Julian Alaphilippe si-a pastrat tricoul galben de lider al clasamentului general.

Turul Frantei: Echipa Lotto Soudal, jefuita de bunuri in valoare de 45.000 de euro

O camera dintr-un hotel din Blagnac, din apropiere de Toulouse, a fost sparta de hoti, miercuri seara, fiind furate bunuri in valoare de 45. 000 de euro, informeaza presa franceza.

Video.Emmanuel Macron, la Turul Frantei

Presedintele Republicii, Emmanuel Macron, va fi prezent la Turul ciclist al Frantei, a anuntat, joi,.

Turul Frantei: Julian Alaphilippe (Deceuninck - Quick-Step) a castigat contratimpul individual din etapa a 13-a si ramane lider la general

Francezul Julian Alaphilippe Deceuninck - Quick-Step) a inregistrat cel mai bun timp 35:00) in contratimpul individual de la Pau, din etapa a 13-a a Turului Frantei, si s-a distantat in clasamentul general. Britanicul Geraint Thomas Team INEOS) a terminat cei 27,2 kilometri pe pozitia secunda, in timp ce belgianul Thomas De Gendt Lotto-Soudal) s-a clasat pe pozitia a treia.

actualitate, 17:30