01:05

Romania, aur la Campionatul European de gimnastica de la Montpellier: Andreea Munteanu a obtinut cea mai buna nota la proba la barna

Romania a obtinut aur la campionatul european de gimnatica, care se defasoara in Franta, informeaza B1 TV. Andreea Munteanu a reusit sa cucereasca aurul la proba la barna. Ea a fost notata cu 14,366, cu. continuă pe B1

Gimnastica artistica: Andreea Munteanu a cucerit aurul la barna, la Europenele de la Montpellier

Romanca Andreea Munteanu a cucerit medalia de aur la barna, duminica, la Campionatele Europene de gimnastica artistica de la Montpellier Franta), cu o nota de 14,366. Munteanu a adus prima medalie delegatiei.

Gimnasta Andreea Munteanu a castigat, duminica, medalia de aur in finala la barna, la Campionatele Europene individuale de la Montpellier, transmite Mediafax. Sportiva urmeaza sa concureze si in finala de la sol. Andreea Munteanu a fost notata cu 14,366, cu care a obtinut medalia de aur. Pe podium au mai urcat Rebecca Downie Marea Britanie, 14,300, medalie de argint) si Claire Martin Franta, 14,200, medalie de bronz).

VIDEO Campionatele Europene de gimnastica de la Montpellier: Andreea Munteanu, medalia de aur la barna

Andreea Munteanu, campioana europeana la barna

Campionatele Europene individuale de la Montpellier, Franta, au adus doua medalii importante pentru gimnastica romaneasca. Andreea Munteanu si Marius Berbecar au urcat pe podium.

Andreea Munteanu, locul 8 in finala la sol, la CE de gimnastica de la Montpellier

Gimnasta Andreea Munteanu s-a clasat, duminica, pe locul 8 in finala la sol, la Campionatele Europene individuale de la Montpellier, medalia de aur fiind cucerita de Ksenia Afanaseva Rusia).

CE gimnastica: Andreea Munteanu, medalie de aur la barna

Gimnasta Andreea Munteanu a castigat, duminica, medalia de aur in finala la barna, la Campionatele Europene individuale de la Montpellier, ea urmand sa concureze si in finala de la sol, relateaza Mediafax.

Andreea Munteanu, medalie de aur la barna, la CE de gimnastica de la Montpellier

Gimnasta Andreea Munteanu a castigat medalia de aur in finala la barna, astazi, la Campionatele Europene individuale de la Montpellier, ea urmand sa concureze si in finala de la sol.

Andreea Munteanu a cucerit, duminica, medalia de aur in finala pe aparate de la barna din cadrul Campionatelor Europene gazduite de Montpellier.

Campioana de la Montpellier, gimnasta Andreea Munteanu, e deja cetatean de onoare in localitatea sa natala!

Romania a obtinut doua medalii la Campionatele Europene individuale de la Montpellier, prin Andreea Munteanu si Marius Berbecar. Sportiva de 17 ani din Gorj a cucerit aurul la barna, iar gimnastul de 30 de ani a luat argintul la paralele.

Campionatul European la gimnastica: Marius Berbecar si Andrei Muntean, calificati in finala la paralele

Gimnastii Marius Berbecar si Andrei Muntean s-au calificat, joi, in finala la paralele, la Campionatele Europene individuale de la Montpellier, relateaza Mediafax.