01:05

Romania paraseste neinvinsa Campionatul European de tineret! Germania a fost, din nou, o nuca prea tare pentru noi

Aveam nevoie de victorie in meciul cu Germania pentru a ne califica in sferturile de finala la Campionatul European de tineret, in conditiile in care Olanda a spulberat Ungaria, cu 6-1, in celalalt meci al Grupei A. continuă pe Online Sport

Asa am trait Romania - Ungaria 2-1 la Campionatul European de tineret

Nationala de tineret a Romaniei a intalnit Ungaria, sambata de la ora 19:00, in a doua partida din Grupa A la Campionatul European U21.

Arbitru din Spania la meciul Romania - Germania de la Campionatul European de tineret

UEFA a delegat o brigada din Spania sa conduca la centru partida Romania Germania programata, marti, cu incepere de la ora 19, in ultima etapa a fazei grupelor la Campionatul European de tineret gazduit de Slovenia si Ungaria.

Clasamentul in grupa Romaniei la Campionatul European de tineret. Calcule si scenarii pentru calificarea in sferturi

Vedeti mai jos cum arata clasamentul in Grupa A din care face parte si Romania la Campionatul European U21 gazduit de Slovenia si Ungaria.

Asa am trait Romania U21 - Germania U21 la Campionatul European

Marti seara, de la 19:00, am transmis LIVETEXT in aceasta pagina, meciul Romania-Germania la Campionatul European de tineret.

Adrian Mutu, sentimente contradictorii dupa Campionatul European de tineret. Cu un ochi rade, cu altul plange

Selectionerul nationalei de tineret a analizat la cald prestatia tricolorilor mici la turneul final al Campionatului European de tineret. Romania a ratat calificarea in sferturile de finala dupa 0-0 in ultima etapa contra Germaniei. Tricolorii au incheiat in clasament la egalitate cu Olanda si Germania.

Clasamentul final in grupa Romaniei la Campionatul European de tineret

Tricolorii pregatiti de Adrian Mutu au incheiat Grupa A pe locul al treilea, la egalitate cu Olanda si Germania, primele doua clasate.

Romania in fata meciului decisiv cu Germania. Ne calificam la victorie sau la un anumit rezultat de egalitate

Nationala de tineret pregatita de Adrian Mutu intalneste puternica echipa a Germaniei, marti seara, de la ora 19:00, in ultimul meci din Grupa A la Campionatul European gazduit de Ungaria si Slovenia.

Romania U21 a invins Ungaria U21 la Campionatul European de Tineret

Echipa nationala de tineret a Romaniei a invins in aceasta seara reprezentativa similara a Ungariei cu scorul de 2-1, cu golurile inscrise de Matan si Pascanu.

Meciurile din Campionatul European, desfasurate cu spectatori. Cati oameni vor sta in tribune

Campionatul European de fotbal o sa se dispute in perioada 11 iunie-11 iulie 2021. Astfel ca una dintre tarile gazda a anuntat deja oficial o sa permita accesul suporterilor pe stadion. in jur de 11. 000 de spectatori vor putea sa asiste la meciurile deParken Stadium din Copenhaga. Meciurile din Campionatul European, desfasurate cu spectatori Mai .

Campionatul European Under-21: Romania a invins Ungaria, scor 2-1

Selectionata de tineret a Romaniei a invins, sambata, reprezentativa Ungariei, scor 2-1, in meciul disputat la Budapesta, in Grupa A a Campionatului European de tineret 2021. Elevii lui Adrian Mutu au revenit.