01:05

Saint Germain

Starul lui PSG s-a accidentat si va rata EURO 2024

Lucas Hernandez, fundasul echipei Paris Saint-Germain, va rata finalul sezonului si Campionatul European din Germania, dupa ce s-a accidentat in timpul meciului cu Borussia Dortmund din semifinalele Champions League.

Cinci locuri in Liga Campionilor pentru Germania, in sezonul viitor! Victoria lui Dortmund cu PSG, decisiva

Germania va trimite cinci formatii in editia viitoare a Ligii Campionilor, dupa ce si-a asigurat locul doi in clasamentul UEFA din acest sezon, gratie succesului cu 1-0 al Borussiei Dortmund din prima mansa a semifinalei cu Paris Saint-Germain. Dupa egalul reusit de Bayern Munchen acasa impotriva lui Real Madrid 2-2) si succesul lui Dortmund contra .

Semifinale Liga Campionilor: Borussia Dortmund a invins-o Paris Saint-Germain cu scorul de 1-0 (1-0)

Borussia Dortmund a invins-o pe Paris Saint-Germain cu scorul de 1-0 1-0), miercuri seara, pe teren propriu, in prima mansa a semifinalelor Ligii Campionilor la fotbal, conform agerpres. ro. Unicul gol al partidei a fost inscris de atacantul Niclas Fullkrug 36). PSG si-a creat prima ocazie a meciului, dar Ousmane Dembele, fost jucator al Borussiei, a .

Semifinale Liga Campionilor: Borussia Dortmund a invins-o pe Paris Saint-Germain cu scorul de 1-0 (1-0)

Borussia Dortmund invinge PSG in mansa tur a semifinalelor din Champions League

Golul marcat de Niklas Fullkrug in finalul primei reprize a inclinat balanta in meciul dintre Borussia Dortmund si Paris Saint-Germain de miercuri seara. Bayern si Real au facut spectacol in prima semifinala din Liga Campionilor .

LiveBlog Borussia Dortmund - PSG, in turul semifinalelor Champions League Parizienii lovesc de doua ori bara

Borussia Dortmund si Paris Saint Germain se intalnesc in prima mansa a semifinalelor UEFA Champions League. Nemtii au revenit in careul de asi dupa 11 ani. Partida este transmisa in direct pe Digi Sport 1, Orange Sport si Prima Sport 1, dar si LiveBlog pe HotNews. ro.

Kylian Mbappe, cel mai mare jucator din istoria PSG

Astazi are loc cel de-al doilea meci din prima mansa a semifinalelor UEFA Champions League, Borussia Dortmund PSG, de la ora 22:00 Julien Laurens a urmarit Paris Saint-Germain PSG) de-a lungul anilor si, vorbind inainte de semifinala UEFA Champions League impotriva Borussiei Dortmund din Bundesliga, a declarat ca abordarea fara menajamente a managerului Luis .

Paris Saint-Germain a cucerit titlul cu numarul 12 in Franta

Chiar daca a remizat pe teren propriu, scor 3-3, in partida cu Le Havre, Paris Saint-Germain a cucerit titlul de campioana a Frantei, dupa ce AS Monaco, ocupanta locului secund, a pierdut pe terenul formatiei Olympique Lyon, scor 2-3. Parizienii, care au fost tinuti in sah de Le Havre sambata pe Parc des Princes 3-3), .

Banii aduc si fericirea: Paris Saint-Germain, campioana Frantei pentru a 12-a oara

Petrodolarii din Qatar au construit o formatie imbatabila in Hexagon.

PSG a devenit campioana Frantei pentru a 12-a oara

La 24 de ore dupa remiza cu Le Havre de sambata, scor 3-3, echipa Paris Saint-Germain a fost incoronata campioana Frantei, gratie infrangerii rivalei Monaco la Lyon.

Liga Campionilor: PSG si Borussia Dortmund, calificate in semifinale

Echipele Paris Saint-Germain si Borussia Dortmund s-au calificat, marti, in semifinalele Ligii Campionilor, dupa ce au eliminat formatiile FC Barcelona, respectiv Atletico Madrid. PSG s-a impus, scor 4-1, iar Borussia cu 4-2.

PSG si Borussia Dortmund s-au calificat in semifinalele Ligii Campionilor

Paris Saint-Germain s-a calificat in semifinalele Ligii Campionilor la fotbal, dupa ce a invins-o pe FC Barcelona cu scorul de 4-1 1-1), marti seara, in deplasare, in mansa secunda a sferturilor de finala, conform agerpres. ro. Dupa ce a castigat pe Parc des Princes cu 3-2, FC Barcelona a platit pretul faptului ca a ramas in .

Paris Saint-Germain a invins-o pe FC Barcelona cu 4-1 si s-a calificat in semifinalele Ligii Campionilor

PSG a reusit calificarea in semifinalele Ligii Campionilor la fotbal, dupa ce a castigat confruntarea cu FC Barcelona la scorul de 4-1 1-1), marti seara, in deplasare, in mansa secunda a sferturilor de finala.

PSG si Borussia Dortmund, primele semifinaliste din Liga Campionilor. Xavi a sarit la gatul lui Kovacs

Invinse in meciurile tur echipele Paris Saint-Germain si Borussia Dortmund au revenit la returul sferturilor de finala si au obtinut calificari spectaculoase in careul de asi.

Kylian Mbappe, record negativ in meciul cu Barcelona din sferturile UEFA Champions League

Paris Saint Germain a pierdut pe Parc des Princes mansa tur a sferturilor UEFA Champions League, contra Barcelonei 3-2), iar Kylian Mbappe a avut o prestatie modesta.

PSG si Barcelona au boicotat interviurile de la finalul meciului. Care este motivul (FOTO)

Paris Saint Germain PSG) si Barcelona au incheiat meciul cu 2-3 in prima mansa a sferturilor UEFA Champions League. insa, la finalul jocului, cele doua formatii au refuzat sa vina la interviuri din cauza unei glume cu tenta rasista. Gluma rasista la adresa unui jucator .

Luis Enrique (Paris Saint-Germain) accepta criticile pentru infrangerea cu Barcelona

Luis Enrique, antrenorul echipei Paris Saint-Germain, a declarat ca accepta criticile pe care le implica infrangerea suferita pe teren propriu in fata formatiei FC Barcelona scor 2-3), miercuri seara, in prima mansa a sferturilor de finala ale Ligii Campionilor la fotbal.

PSG si Barcelona, boicot la interviurile de la finalul meciului - Motivul din spatele deciziei

Paris Saint Germain si Barcelona au oferit un spectacol pe Parc des Princes 2-3) in prima mansa a sferturilor UEFA Champions League. Cele doua formatii au refuzat totusi sa vina la interviurile de dupa finalul jocului, motivul fiind o gluma cu tenta rasista.

Victorie a Barcei in meciul cu PSG, dupa ce au depasit debutul de cosmar din a 2-a repriza

FC Barcelona a invins-o pe Paris Saint-Germain cu scorul de 3-2, miercuri seara, in deplasare, intr-o partida din prima mansa a sferturilor de finala ale Ligii Campionilor la fotbal.

Barcelona invinge PSG pe Parc de Princes dupa un meci cu cinci goluri. Doua rezerve au facut diferenta

Echipa FC Barcelona a revenit de la 1-2 in deplasare cu Paris Saint-Germain si a castigat in final, cu 3-2, in mansa tur a sferturilor de finala din Liga Campionilor. Pe acelasi subiect:Atletico Madrid, victorie la limita cu Borussia Dortmund. Echipa germana a avut o bara la ultima faza! .