05:00

Scor Liga

Universitatea Cluj s-a calificat in finala barajului pentru Conference League

Echipa pregatita de Ioan Ovidiu Sabau a castigat in deplasare cu Otelul Galati, scor 2-0 0-0), barajul echipelor din playout pentru obtinerea unui loc in editia viitoare a cupelor europene.

Mitrita show contra Farului. Revenire spectaculoasa de la 0-3 pentru Universitatea Craiova

Etapa a 9-a din playoff s-a incheiat, luni seara, cu un egal spectaculos intre Farul Constanta si Universitatea Craiova, scor 3-3, dupa ce echipa dobrogeana avea 3-0 avantaj pe tabela in minutul 76. Asa am trait Farul - Universitatea Craiova .

Adrian Mititelu, prima reactie dupa ce FC U Craiova a retrogradat in Liga 2: Suntem intr-un moment de cotitura

FC U Craiova 1948 a retrogradat in al doilea esalon al fotbalului romanesc dupa ce a pierdut pe teren propriu disputa cu Hermannstadt din ultima etapa a play-out-ului SuperLigii Romaniei, scor 3-1.

VIDEO SuperLiga: Botosani si Dinamo merg la baraj - Voluntari si FC U Craiova 1948 retrogradeaza

Voluntari si FC U Craiova 1948 sunt cele doua formatii care au retrogradat in Liga 2. Ilfovenii au pierdut pe teren propriu cu Universitatea Cluj 1-0), in timp ce oltenii au fost invinsi in Banie de Hermannstadt, scor 3-1. FC Botosani si Dinamo vor juca baraj pentru mentinerea in prima liga, iar Poli Iasi s-a salvat dupa victoria cu Petrolul, scor 2-0.

VIDEO La Liga: Alaves, remiza cu revelatia Girona - Ianis Hagi, contributie decisiva in minutul 90+9

Deportivo Alaves a smuls in extremis remiza cu Girona, scor 2-2, in etapa cu numarul 35 din campionatul spaniol de fotbal LaLiga. Intrat pe teren in repriza secunda, Ianis Hagi a reusit sa iasa in evidenta pe Estadio Mendizorrotza.

Liga 2: CS Mioveni scapa de ultimul loc din play-off - inca o victorie pentru Corvinul Hunedoara

In penultima runda din play-off-ul ligii secunde, Corvinul Hunedoara a castigat categoric partida disputata pe teren propriu cu Csikszereda, scor 3-1. CSC Selimbar si CS Mioveni au terminat la egalitate, scor 2-2.

Liga 2: Gloria Buzau a promovat in SuperLiga - Victorie cu 3-0 in fata liderului Unirea Slobozia

Gloria Buzau si-a asigurat promovarea in SuperLiga, dupa ce a invins echipa Unirea Slobozia, scor 3-0, in etapa a noua din play-off-ul Ligii 2 la fotbal.

U Cluj si Dinamo, egal spectaculos cu sase goluri. Cainii au condus de doua ori pe Cluj Arena

Echipele Universitatea Cluj si Dinamo Bucuresti au terminat la egalitate, scor 3-3, intr-un meci disputat sambata seara in penultima etapa din playout.

CSM Bucuresti, eliminata din Liga Campionilor la handbal feminin in sferturi - Obiectiv ratat

CSM Bucuresti a pierdut si mansa retur contra echipei Metz disputata in Les Arenes de Metz), scor 29-23, campioana Romaniei la handbal feminin fiind astfel eliminata din Liga Campionilor in faza sferturilor.

Batalie surda fara goluri intre Botosani si Voluntari

Intr-un meci cu miza mare pentru evitarea retrogradarii, echipele FC Botosani si FC Voluntari au remizat, scor 0-0.

Unirea Slobozia a castigat sezonul din Liga 2 - Situatia de pe locurile care asigura promovarea

Unirea Slobozia este sigura din punct de vedere matematic de ocuparea primului loc la finalul sezonului din Liga 2 la fotbal. Echipa pregatita de Adrian Mihalcea a castigat derbiul cu Corvinul Hunedoara, scor 1-0.

Liga 2: CSC Selimbar, prima victorie in play-off Sarbatoare amanata pentru Gloria Buzau

Gloria Buzau avea nevoie de un punct pentru a obtine promovarea directa in SuperLiga, dar echipa antrenata de Andrei Prepelita a pierdut meciul disputat pe terenul echipei CSC Selimbar, scor 2-1, in etapa a opta din play-off-ul Ligii 2 la fotbal.

Liga 2: CSA Steaua, victorie dramatica in deplasare la Tunari - Rezultatele zilei

CSA Steaua Bucuresti a castigat in deplasare pe terenul celor de la Tunari, scor 2-1, in etapa cu numarul 6 a play-out-ului din Liga 2.

Liga 2: CS Mioveni a invins pe Csikszereda - Gloria Buzau, aproape de promovare

CS Mioveni s-a impus joi in fata celor de la Csikszereda Miercurea Ciuc, scor 3-1, in etapa cu numarul 8 din play-off-ul Ligii 2 la fotbal.

Robert Lewandowski a reusit primul hattrick in La Liga

Atacantul polonez Robert Lewandowski a contribuit decisiv la victoria obtinuta de FC Barcelona in meciul de pe teren propriu cu Valencia, scor 4-2, in etapa a 33-a din prima liga spaniola.

Rapid Universitatea Craiova 1-2. Oltenii castiga cu un gol in minutul 90+6

Etapa a 7-a din playoff in Liga 1 s-a incheiat cu victoria obtinuta de Universitatea Craiova in Giulesti contra Rapidului, scor 2-1. Asa am trait Rapid - Universitatea Craiova .

Liga 2: Corvinul, victorie in duelul echipelor fara drept de promovare

Corvinul Hunedoara s-a impus in fata celor de la CSC 1599 Selimbar, scor 3-1, in etapa cu numarul 7 play-off-ului Liga 2.

La Liga: Egal in derby-ul andaluz, 1-1 intre Betis si FC Sevilla

Echipele spaniole Betis Sevilla si FC Sevilla au incheiat la egalitate duminica seara, scor 1-1, in etapa a 33-a din La Liga.

VIDEO Deian Sorescu si Denis Dragus, marcatori intr-un meci de cosmar pentru Gaziantep

Gaziantep are emotii in ceea ce priveste mentinerea in prima liga a Turciei, dupa ce a pierdut disputa cu Trabzonspor, scor 4-2, intr-un meci din cadrul etapei cu numarul 34.

CSM Bucuresti, invinsa acasa de Metz in sferturile Ligii Campionilor. Neagu Co au o misiune extrem de complicata in returul din Franta

CSM Bucuresti a fost invinsa de Metz, duminica, in Sala Polivalenta, in prima mansa a sferturilor de finala din Liga Campionilor la handbal feminin. CSM Bucuresti, invinsa acasa de Metz, scor 24-27 .

actualitate, 05:00