12:30

E iN SEMIFINALE !!! Revenire spectaculoasa pentru Simona Halep la Roland Garros: A intors meciul din sferturi cu Svitolina, castigand 3-6 7-6 6-0

Meci incredibil in sferturile de finala de la Roland Garros!Simona Halep a castigat3-67-6 6-0cu numarul 6 mondial Elina Svitolina dupa o revenire spectaculoasa de la 3-6 1-5. continuă pe B1

FA-BU-LOS! Victorie URIASA reusita de Simona Halep, la Roland Garros

ONLINE STREAM Roland Garros - VIDEO EUROSPORT. Jucatoarea romana de tenis Simona Halep, numarul patru mondial, s-a calificat spectaculos in semifinalele turneului de la.

Ilie Nastase, PRIMA REACTIE, dupa victoria superba a Simonei Halep la Roland Garros

Simona Halep s-a calificat in semifinale la Roland Garros, dupa un meci spectaculos cu Elina Svitolina, scor 3-6, 7-6, 6-0. Ilie Nastase este in culmea fericirii in urma victoriei superbe obtinut.

S-a terminat meciul lui Halep de la Roland Garros. Executie rapida, scor incredibil

Simona Halep-Carla Suarez LIVE. Halep a castigat primul set cu 6-1. Jucatoarea romana de tenis Simona Halep, cap de serie 3, s-a calificat sambata in optimile de finala ale turneului de l.

Simona Halep s-a calificat in semifinalele de la Roland Garros, dupa o revenire spectaculoasa

Simona Halep, locul 4 WTA si cap de serie numarul 3, s-a calificat spectaculos in semifinalele turneului de la Roland Garros, dupa ce a intors soarta unei partide ce parea pierduta, la scorul de 6-3, 5-1, pentru adversara ei, ucraineanca Elina Svitolina, locul 6 WTA si cap de serie numarul 5.

Un meci cum n-a mai vazut Parisul: Simona Halep merge in semifinale la Roland Garros

Simona Halep s-a calificat miercuri in semifinale la Roland Garros dupa ce a revenit de la un set dezavantaj si 1-5 in setul al doilea, contra Elenei Svitolina. Cand totul parea pierdut, Halep a revenit si a castigat cel mai frumos meci e la Roland Garros din ultimii ani de pe tabloul feminin.

Roland Garros: Simona Halep vs Elina Svitolina 3-6, 7-6 (6), 6-0/ Greu de ucis, varianta romaneasca - Simona Halep, in semifinale la Paris

Cadere, frustrare, mingi moi, retururi scurte, racheta aruncata: Simona Halep a fost impinsa de Elina Svitolina pe marginea prapastiei. Nu a fost suficient sa revina incredibil in setul al doilea pana la 6-5 in favoarea ei, pentru ca s-a trezit in fata ochilor cu o minge de meci in tiebreak. Cu strigate de lupta scoase parca din filmele cu tenta istorica, Simona a supravietuit, a impins meciul in decisiv, iar acolo nu i-a mai dat nicio sansa Elinei 6-0). Halep este in semifinale la Roland Garros fara sa fie nevoie de o aprobare a TAS-ului in acest sens. Karolina Pliskova este muntele pe care Simona trebuie sa il escaladeze in drumul spre finala Grand Slam-ului parizian. Se actualizeaza.

VIDEO Roland Garros: Simona Halep vs Carla Suarez Navarro 6-1, 6-1/ Halep, in sferturi la Paris - Incantator

Simona Halep a obtinut de-o maniera categorica prima victorie pe zgura impotriva Carlei Suarez Navarro, favorita numarul trei castigand la pas disputa din optimile de la Roland Garros 6-1, 6-1). Halep a facut unul din cele mai bune meciurile din istoria participarilor la Grand Slam-ul parizian. O ora a stat pe teren Simona, disputa de pe Philippe Chatrier fiind o adevarata reprezentatie din partea jucatoarei noastre. Pentru un loc in semifinale, Simona se va duela cu Elina Svitolina jucatoarea din Ucraina a castigat ultimul meci direct: finala de la Roma).

Simona Halep, elogiata de presa internationala dupa meciul cu Svitolina: France Info - Miracolul Halep

Jucatoarea Simona Halep a fost elogiata de presa internationala dupa meciul cu Elina Svitolina, din sferturile de finala ale turneului de la Roland Garros, Mundo Deportivo notand ca romanca a avut o revenire uriasa, iar France Info metionand Miracolul Halep, noteaza News. ro.

Simona Halep, calificare eroica in semifinale la Roland Garros

In sferturi, Simona Halep, numarul patru mondial, o va infrunta pe ucraineanca Elina Svitolina 6 WTA), care a dispus in trei seturi de croata Petra Martic, cu cu 4-6, 6-3, 7-5. Meciul ar urma sa.

actualitate, 12:30