01:05

Semifinalele Ligii

Bayern Munchen remiza cu Real Madrid scor 2-2, in semifinalele Ligii Campionilor

Bayern Munchen a terminat la egalitate meciul cu Real Madrid, 2-2 0-1), pe Allianz Arena, intr-o partida din prima mansa a semifinalelor Ligii Campionilor.

P Careul Asilor din Europa (INFOGRAFIC)

Cupele europene au ajuns in faza semifinalelor, iar echipele ramase in cele trei competitii mai au de facut un singur pas spre marile finale. La mijlocul acestei saptamani sunt programate mansele tur in semifinalele Ligii Campionilor, Ligii Europa si Conference League, meciuri care nu lipsesc din oferta Betano.

Iuliana Demetrescu va arbitra o semifinala de Liga Campionilor

Iuliana Demetrescu a fost delegata de UEFA la partida Chelsea Barcelona, din semifinalele Ligii Campionilor la fotbal feminin, programata sambata, 27 aprilie, de la ora 19:30, pe Stamford Bridge. Arbitra de centru va fi ajutata de asistentii Mihaela Tepusa si Roxana Ivanov, in timp ce al patrulea oficial va fi Frida Klarlund, din Danemarca.

Otelul U Cluj 1-0! Trupa lui Dorinel Munteanu, un nou succes in fata Sepcilor Rosii

Otelul Galati a invins-o pe Universitatea Cluj cu scorul de 1-0, pe teren propriu, intr-un meci din etapa a cincea a play-out-ului Ligii 1. La trei zile distanta de meciul direct din semifinalele Cuperi Romaniei, cand Otelul s-a impus cu 2-1, echipa lui Dorinel Munteanu a obtinut o noua victorie in fata Universitatii Cluj. Unicul .

Carlo Ancelotti: Real nu moare niciodata

Echipa Real Madrid s-a calificat in semifinalele Ligii Campionilor, dupa ce a trecut de Manchester City, detinatoarea trofeului, la loviturile de departajare.

Ziua decisiva pentru calificarea in semifinalele Ligii Europa si Conference League

Seara de joi, 18 aprilie, este dedicata meciurilor retur din sferturile de finala in Liga Europa si Conference League. in toate cele opt meciuri programate totul este posibil, inclusiv ca Liverpool sa rastoarne avantajul de 3-0 obtinut de Atalanta pe Anfield Road, desi statistica este impotriva cormoranilor.

Liga campionilor: Real Madrid si Bayern Munchen vor juca in semifinale

Echipa spaniola Real Madrid s-a calificat miercuri seara in semifinalele Ligii Campionilor, dupa ce a invins, in deplasare, la lovituri de departajare, scor 4-3, campioana en-titre a Europei, Manchester City.

Real Madrid s-a calificat in semifinalele Ligii Campionilor, dupa 4-3 cu Manchester City

Real Madrid s-a calificat in semifinalele Ligii Campionilor la fotbal, dupa ce a castigat cu Manchester City la scorul de 4-3, in urma loviturile de departajare, in deplasare, intr-un meci din mansa secunda a sferturilor de finala in care scorul a fost egal, 1-1.

Real Madrid isi continua drumul catre titlul cu numarul 15 in Liga Campionilor. Va intalni pe Bayern Munchen in semifinale

Real Madrid s-a calificat in semifinalele Ligii Campionilor la fotbal, dupa ce a invins-o pe Manchester City cu scorul de 4-3, la loviturile de departajare, miercuri seara, in deplasare, intr-un meci din mansa secunda a sferturilor de finala in care scorul a fost egal, 1-1, atat la capatul celor 90 de minute regulamentare, cat si .

Real Madrid elimina Manchester City la loviturile de departajare pentru un loc in semifinalele Ligii Campionilor

Dupa multi finala din sferturi a Ligii Campionilor s-a jucat intre Real Madrid si Manchester City, iar cele doua echipe n-au dezamagit, cu opt goluri in doua manse si suspansul loteriei penalty-urilor drept bonus. PSG si Borussia Dortmund, primele semifinaliste din Liga Campionilor .

Bayern Munchen a reusit calificarea in semifinalele Ligii Campionilor, dupa un scor categoric 1-0 cu cu Arsenal

Bayern Munchen a reusit calificarea in semifinalele Ligii Campionilor la fotbal, dupa ce a invins-o pe Arsenal Londra cu scorul de 1-0 0-0), miercuri seara, pe teren propriu, in mansa secunda a sferturilor de finala.

Liga Campionilor: PSG si Borussia Dortmund, calificate in semifinale

Echipele Paris Saint-Germain si Borussia Dortmund s-au calificat, marti, in semifinalele Ligii Campionilor, dupa ce au eliminat formatiile FC Barcelona, respectiv Atletico Madrid. PSG s-a impus, scor 4-1, iar Borussia cu 4-2.

Baschet: U BT Cluj, prima semifinalista a Ligii Nationale

Campioana U Banca Transilvania Cluj a invins marti, in deplasare, formatia Dinamo Bucuresti, scor 97-48 48-22), in a treia partida din cinci programate in sferturile Ligii Nationale, si s-a calificat in semifinalele competitiei.

Borussia Dortmund a reusit calificarea in semifinalele Ligii Campionilor, dupa un scor categoric 4-2 cu Atletico Madrid

Borussia Dortmund a reusit calificarea in semifinalele Ligii Campionilor la fotbal, dupa ce a invins-o categoric pe Atletico Madrid cu scorul de 4-2 2-0), pe teren propriu, in mansa secunda a sferturilor de finala.

PSG si Borussia Dortmund s-au calificat in semifinalele Ligii Campionilor

Paris Saint-Germain s-a calificat in semifinalele Ligii Campionilor la fotbal, dupa ce a invins-o pe FC Barcelona cu scorul de 4-1 1-1), marti seara, in deplasare, in mansa secunda a sferturilor de finala, conform agerpres. ro. Dupa ce a castigat pe Parc des Princes cu 3-2, FC Barcelona a platit pretul faptului ca a ramas in .

Paris Saint-Germain a invins-o pe FC Barcelona cu 4-1 si s-a calificat in semifinalele Ligii Campionilor

PSG a reusit calificarea in semifinalele Ligii Campionilor la fotbal, dupa ce a castigat confruntarea cu FC Barcelona la scorul de 4-1 1-1), marti seara, in deplasare, in mansa secunda a sferturilor de finala.

P INFOGRAFIC: Sansele de calificare in semifinalele Ligii Campionilor

Marti si miercuri sunt programate meciurile retur din sferturile de finala in Liga Campionilor, iar pe Betano am analizat sansele celor opt echipe ramase in competitie de a ajunge in careul de asi, in functie de rezultatele din tur si forma de moment.

INFOGRAFIC: Sansele de calificare in semifinalele Ligii Campionilor

Play-off Euro 2024: Bosnia-Hertegovina vs Ucraina - Oaspetii au prima sansa la finala

Bosnia-Hertegovina - Ucraina, meci contand pentru semifinalele Ligii B din Nations League ale barajului de calificare la Euro 2024 mansa unica), este programat, joi, 21 martie, de la ora 21:45, pe Stadionul Bilino Polje din Zenica, si va fi transmis in direct de Digi Sport 1 si Prima Sport 1.

Play-off Euro 2024: Israel vs Islanda - Echilibru la Budapesta

Israel - Islanda, meci contand pentru semifinalele Ligii B din Nations League ale barajului de calificare la Euro 2024 mansa unica), este programat, joi, 21 martie, de la ora 21:45, pe Stadionul Ferenc Szusza din Budapesta, si va fi transmis in direct de Digi Sport 2 si Prima Sport 3.