11:31

SENZATIE la Australian Open! Irina Begu si Monica Niculescu, iN SFERTURI

Irina Begu si Monica Niculescu, favoritele numarul 10, s-au calificat, duminica, in sferturile de finala ale probei de dublu de la Australian Open. Begu si Niculescu au beneficiat in optimi de. continuă pe B1

Australian Open: Irina Begu, Monica Niculescu si Raluca Olaru vor evolua vineri

Perechea Irina Begu/Monica Niculescu si Raluca Olaru alaturi de sportiva ucraineana Olga Savciuk vor evolua, vineri, in turul doi al probei de dublu, la Australian Open, primul Grand Slam al anului.

Australian Open: Irina Begu si Monica Niculescu, in sferturile probei de dublu

Irina Begu si Monica Niculescu cap de serie numarul 10) s-au calificat, duminica, in sferturile de finala ale probei de dublu de la Australian Open.

Irina Begu si Monica Niculescu, calificate in sferturi la dublu, la Australian Open

Irina Begu si Monica Niculescu s-au calificat in sferturi de finala la dublu la Australian Open

Irina Begu si Monica Niculescu, favoritele numarul 10, s-au calificat duminica in sferturile de fina.

VIDEO Australian Open: Elina Svitolina, calificata in sferturi - Victorie in 57 de minute (Rezultatele zilei)

Cap de serie numarul 4, Elina Svitolina a avut nevoie doar de 57 de minute pentru a-si asigura calificarea in sferturile de finala ale turneului de la Australian Open. Jucatoarea din Ucraina a cedat doar trei game-uri in partida cu Denis Allertova Cehia, locul 130 WTA), impunandu-se cu 6-3, 6-0.

Australian Open: Monica Niculescu si Irina Begu, in optimile probei de dublu; Raluca Olaru si Olga Savciuk, eliminate

Perechea Monica Niculescu/Irina-Camelia Begu, cap de serie numarul 10, s-a calificat, vineri, in optimile probei de dublu de la Australian Open. Raluca Olaru si ucraineanca Olga Savciuk au fost eliminate in turul al doilea al competitiei.

Begu si Niculescu in optimi la dublu

Pe o caldura de 36 de grade Celsius la umbra, jucatoarele Irina Begu si Monica Niculescu s-au calificat in optimile de finala ale probei de dublu la Australian Open.

VIDEO Australian Open: Caroline Wozniacki, in sferturi - Victorie confortabila cu Magdalena Rybarikova

Caroline Wozniacki cap de serie numarul doi) continua aventura de la Australian Open, daneza calificandu-se, duminica, in sferturile competitiei de la Melbourne dupa o pauza de sase ani).

LIVE Halep cu Osaka in optimi la Australian Open

Simona Halep a ajuns in optimi la Australian Open si mai are nevoie de o singura victorie pentru egalarea celui mai bun rezultat al sau in Grand Slam-ul de la Antipozi. Click pentru imagini video live .