14:15

Serena Williams prea puternica pentru Qiang Wang. Chinezaoaica: A fost prea mult pentru mine

Inca un pas facut de Serena Williams in drumul spre titlul de Mare Slem cu numarul 24. continuă pe Online Sport

VIDEO Serena Williams, en-fanfare in semifinalele de la US Open: Victorie in 44 de minute cu Qiang Wang

Serena Williams a facut pasul in semifinalele de la US Open dupa un meci de doar 44 de minute cu Qiang Wang 18 WTA). A fost 6-1, 6-0 pentru americanca, la capatul unui adevarat monolog.

US Open: Qiang Wang, prima jucatoare calificata in sferturi - Victorie clara cu Ashleigh Barty (2 WTA)

Qiang Wang 18 WTA) a produs surpriza in optimile turneului de la US Open, eliminand-o din competitie pe australianca Ashleigh Barty, favorita numarul 2. Chinezoaica s-a impus clar in fata fostului lider mondial, scor 6-2, 6-4, dupa o ora si 22 de minute.

Serena Williams s-a calificat in semifinale la US Open

Americanca Serena Williams, locul 8 WTA, s-a calificat in semifinalele US Open, dupa ce a invins-o, .

US Open: Serena Williams s-a calificat in sferturi; Karolina Pliskova, eliminata de Johanna Konta

Serena Williams 8 WTA) a trecut fara emotii de Petra Martic 22 WTA), scor 6-3, 6-4, calificandu-se in sferturi la US Open. in alta partida a zilei, Johanna Konta 16 WTA) a invins-o in trei seturi pe Karolina Pliskova 3 WTA), scor 6-71), 6-3, 7-5.

Haos in Parlamentul britanic. Lovitura puternica pentru premierul Boris Johnson

Lovitura puternica pentru premierul Boris Johnson. Opozitia a obtinut controlul asupra agendei Parlamentului. Lucru care le va permite parlamentarilor sa votezeo motiune prin care sa blocheze planul.

actualitate, 14:15