16:00

Rafael Nadal 1 ATP) a obtinut a doua victorie in doua saptamani in fata bulgarului Grigor Dimitrov 9 ATP), scor 6-4, 6-74), 6-3, in sferturile de finala ale Masters-ului de la Shanghai. Dimitrov nu a gasit nici de aceasta data solutii pentru a-l invinge pe Nadal, care a ajuns la al 15-lea succes consecutiv in circuitul ATP. continuă pe Hotnews

VIDEO Shanghai Masters: Rafael Nadal continua seria victoriilor (6-4, 6-7(4), 6-3 cu Grigor Dimitrov) - Ibericul s-a calificat in semifinale

Rafael Nadal 1 ATP) a obtinut a doua victorie in doua saptamani in fata bulgarului Grigor Dimitrov 9 ATP), scor 6-4, 6-74), 6-3, in sferturile de finala ale Masters-ului de la Shanghai. Dimitrov nu a gasit nici de aceasta data solutii pentru a-l invinge pe Nadal, care a ajuns la al 15-lea succes consecutiv in circuitul ATP. Rafa a avut nevoie de doua ore si 35 de minute pentru a bifa a treia victorie din tot atatea partide disputate in acest an in compania jucatorului din Bulgaria.

actualitate, 16:00