07:30

Simona Halep coboara pana pe locul 8 in clasamentul WTA, dupa ce a fost eliminata in sferturi la Roland Garros

Simona Halep, campioana in 2018 la Roland Garros, a fost eliminata de tanara Amanda Anisimova 17 ani, 51 WTA) in sferturile competitiei, scor 6-2, 6-4 si va cobori pana pe pozitia a opta in clasamentul WTA. Simona a reusit sa apere doar 430 din cele 2000 de puncte castigate anul trecut la Grand Slam-ul din Paris. continuă pe Hotnews

LIVE Simona Halep in optimi la Roland Garros (dupa 17:00)

Simona Halep a ajuns in a doua saptamana de la Roland Garros si are o sansa uriasa de a ajunge in fazele superioare. Nu ai TV? Apasa aici pentru a vedea meciul live video .

LIVE Simona Halep in optimi la Roland Garros

Asa am trait Simona Halep in optimi la Roland Garros

Roland Garros: Simona Halep vs Amanda Anisimova 2-6, 4-6 / Campioana en-titre, eliminata in sferturi de o jucatoare de 17 ani in plina ascensiune: Simona, pe locul 8 in clasamentul WTA

Simona Halep, campioana a editiei din 2018 a Grand Slam-ului de la Paris, a fost eliminata in sferturile de finala de Amanda Anisimova 51 WTA). Jucatoarea in varsta de doar 17 ani s-a impus cu 6-2, 6-4, dupa doar o ora si opt minute de joc. Americanca a prestat un joc foarte bun, a fost agresiva de la primul pana la ultimul punct, a avut o precizie extraordinara si a profitat de pasivitatea Simonei, care a riscat in prea putine momente ale partidei.

Simona Halep si Amanda Anisimova, in sferturile de finala de la Roland Garros. La ce ora se joaca meciul

Simona Halep isi continua drumul spre finala turneului Roland Garros. Sportiva romanca va juca, miercuri, impotriva jucatoarei Amanda Anisimova, in sferturile de finala de la Roland Garros. Simona Halep s-a calificat in sferturi dupa ce a invins-o extrem de lejer pe Iga Swiatek, locul 104 WTA. Greul, insa, de abia acum incepe pentru sportiva romanca.

Simona Halep se simte batrana dupa calificarea in sferturi

La 27 ani Simona Halep spune ca se simte batrana, dupa ce a invins in optimi o jucatoare de 18 ani si urmeaza a intalni in sferturi o alta de doar 17 ani.

Simona Halep joaca in optimi la Roland Garros. Cine este Iga Swiatek, adversara Simonei

Simona Halep joaca in optimile de finala de la Roland Garros, luni, 3 iunie, de la ora 18:30. in aceasta faza a competitiei, numarul 3 mondial se va duela cu Iga Swiatek, locul 104 in clasamentul WTA. Sportiva din Polonia are doar 18 ani si a marturisit ca unul dintre visurile ei este sa joace [] .

S-a prabusit clasamentul pentru Simona Halep

Eliminarea suferita in sferturi la Roland Garros are consecinte immediate pentru Simona Halep in clasamentul mondial WTA.

Simona Halep a primit la Paris titlul de campioana mondiala a anului 2018

Simona Halep a participat, marti seara, la Cina Campionilor de la Paris, organizata de ITF si in cadrul careia jucatoarea romana a primit titlul de campioana mondiala in 2018, an in care a terminat pe locul I WTA si a castigat French Open.

actualitate, 07:30