14:00

Simona Halep, felicitata din toate partile. Darren Cahill: Superba Simo... o noua finala la Madrid; Marca: Bencic i-a luat un set, dar nu i-a putut lua victoria

Simona Halep a facut un nou meci extraordinar la Madrid, s-a calificat in finala si poate reveni pe prima pozitie a clasamentului WTA. Performanta romancei nu a ramas neobservata, Darren Cahill, publicatia Marca si site-ul wtatennis. com tinand sa o felicite. continuă pe Hotnews

Darren Cahill, declaratie de dragoste dupa calificarea Simonei Halep in finala turneului de la Madrid

Imediat dupa victoria din semifinala cu Belinda Bencici, 6-2, 6-7 2), 6-0, fostul antrenor al Simonei Halep, Darren Cahill, a postat un mesaj pentru romanca pe contul personal de twitter.

WTA Madrid: Simona Halep vs Viktoria Kuzmova 6-0, 6-0/ Halep, in sferturi - Antrenament de 45 de minute

45 de minute a stat pe teren Simona Halep in meciul din optimi cu Viktoria Kuzmova 46 WTA), perioada in care i-au iesit aproape toate: a servit bine, s-a deplasat din nou la un nivel incredibil, a variat jocul si nu a cedat nici macar un game 6-0, 6-0). Calificarea printre cele mai bune opt jucatoare de la Madrid si-a aparat astfel punctele de anul trecut) a venit la pas, cu viteza unui TGV. Greul de aici incepe insa: posibil duel cu Ashleigh Barty daca australianca trece de Yulia Putintseva).

SIMONA HALEP-BELINDE BENCIC ONLINE STREAM LIVE VIDEO MADRID. Sansa uriasa pentru Simona

SIMONA HALEP-BELINDE BENCIC ONLINE STREAM LIVE VIDEO MADRID Jucatoarea elvetiana de tenis Belinda Bencic va fi adversara Simonei Halep in semifinalele turneului de la Madrid WTA), dotat cu premii totale in valoare .

Simona Halep s-a calificat in finala turneului de la Madrid

Simona Halep s-a calificat in finala turneului de la Madrid. Constanteanca a invins-o in semifinala pe Belinda Bencic, cu scorul de 6-2, 6-7, 6-0 si este la o singura victorie de revenirea pe locul 1 in clasamentul WTA. Simona va intalni in ultimul act al competitiei invingatoarea din meciul Sloane Stephens Kiki Bertens. Spune-ne, [] .

LiveText Simona Halep vs Belinda Bencic (de la ora 15:30)

La inceptul anului, la Dubai, Belinda Bencic trecea de Simona Halep in sferturile turneului. Elvetianca are un sezon bun, insa alta ar trebui sa fie povestea unui meci care va avea loc pe zgura. in drumul spre finala de la Madrid Premier Mandatory) Simona Halep trebuie sa treaca de incomoda jucatoare din Elvetia. Halep vs Bencic va fi in direct pe Digisport 1 si LiveText pe HotNews. ro de la ora 15:30.

LiveText Simona Halep vs Belinda Bencic 4-2

La inceptul anului, la Dubai, Belinda Bencic trecea de Simona Halep in sferturile turneului. Elvetianca are un sezon bun, insa alta ar trebui sa fie povestea unui meci care va avea loc pe zgura. in drumul spre finala de la Madrid Premier Mandatory) Simona Halep trebuie sa treaca de incomoda jucatoare din Elvetia. Halep vs Bencic este in direct pe Digisport 1 si LiveText pe HotNews. ro.

LiveText Simona Halep vs Belinda Bencic 6-2, 5-6

Simona Halep s-a calificat in semifinale la Madrid. Reactia romancei dupa meciul cu Barty

Simona Halep s-a calificat in semifinalele turneului de la Madrid, pentru care s-au pus in joc premii in valoare de peste 7 milioane de euro. Simona a invins-o in sferturi pe Ashleigh Barty, cu scorul de 7-5, 7-5. Victoria din meciul cu Barty i-a asigurat romancei pozitia a doua in clasamentul WTA, incepand de luni.

WTA Madrid: Simona Halep vs Ashleigh Barty 7-5, 7-5/ Test trecut cu bine - Simona Halep, in semifinale la Caja Magica

Simona Halep a interpretat foarte bine partitura tactica impotriva lui Ashleigh Barty, jucatoarea noastra deplasand-o pe cat posibil pe australianca si jucand-o cat mai mult pe backhand. A rezultat un meci intens, cu multe lovituri spectaculoase si cu o Simona Halep care a fost mai inspirata si mai precisa in momentele importante. A fost 7-5, 7-5 pentru numarul trei mondial, dupa o disputa care a durat o ora si 32 de minute. Halep este in semifinale la Madrid Premier Mandatory), acolo unde va da peste invingatoarea meciului dintre Naomi Osaka liderul mondial) si Belinda Bencic. Se actualizeaza.

SIMONA HALEP - ASHLEIGH BARTY ONLINE STREAM LIVE VIDEO DIGISPORT de la Madrid. Vremea revansei pentru Halep

SIMONA HALEP - ASHLEIGH BARTY ONLINE STREAM LIVE VIDEO DIGISPORTJucatoarea australiana de tenis Ashleigh Barty, locul 9 mondial, va fi adversara romancei Simona Halep in sferturile de finala ale turneului de.

actualitate, 14:00